ROBOTI U POŠTAMA U SRBIJI DO KRAJA GODINE: Šta će biti s paketima, a šta s pismima
ZORAN Anđelković, v. d. direktora Pošte, rekao je da će do kraja godine u značajnom broju poštanskih centara u Srbiji biti roboti koji će sortirati robu, čime će se ubrzati proces slanja pošiljki.
Foto: JutjubPrintscreen
Poštanski saobraćaj, kakav mnogi pamte, poslednjih godina se menja – sve je manje pisama, a sve više se šalju i primaju paketi zbog porasta elektronske trgovine.
O digitalizaciji poštanskog saobraćaja danas se govorilo na četrdesetoj Generalnoj skupštini Postevrope u Beogradu, na kojoj je učestvovalo 55 evropskih poštanskih operatera iz 53 zemlje.
Anđelković je tim povodom za RTS izjavio da je glavna tema Skupštine primena veštačke inteligencije u funkcionisanju poštanskih operatera.
Foto: JutjubPrintscreen
-I danas pošte u Evropi i svetu moraju da budu te koje će prve primenjivati veštačku inteligenciju. Srbija pokušava da bude u korak sa svetom, a možda i ispred većine, istakao je Anđelković.
Prema njegovim rečima, do kraja godine ćemo imati robote u značajnom broju poštanskih centara u Beogradu, Kraljevu, Novom Sadu, Kragujevcu i Nišu, koji će sortirati robu i ubrzati proces slanja pošiljki do građana, ali će omogućiti i zaposlenima da lakše obavljaju poslove.
Anđelković ukazuje da veštačka inteligencija ubrzava procese, ali da je važno i da se sačuva tradicija.
-Tradicionalni poštanski sobraćaj će, kada je reč o pismima, postojati. Žao mi je na primer što nestaju razglednice. Dostava računa i pisma sve više će ići preko poštanskog sandučeta. Moramo zadržati tradiciju i prihvatiti nove tehnologije, zaključio je on.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)