STIŽE PROMENA: Vremenska prognoza za petak, 13. decembar
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod dao je najnoviju vremensku prognozu za naredne dane.
Foto: A. Stevanović/Tanjug
VREME U SRBIJI
Ujutru u Bačkoj, Sremu, na zapadu i jugozapadu Srbije, a posle podne i uveče u višim predelima Borskog i Braničevskog okruga padaće kiša koja će se lediti na tlu, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
U toku dana u većem delu pretežno sunčano vreme, samo u Vojvodini umereno do znatno oblačno, dok će se temperature kretati od -4 do 9 stepeni.
VREME U BEOGRADU
U Beogradu će se tokom dana zadržati niska oblačnost, dok se u višim delovima prestonice povremeno očekuju i sunčani intervali, a najviša dnevna temperatura biće oko 5 stepeni.
PROGNOZA ZA NAREDNE DANE
Subota: Naoblačenje sa mešovitim padavinama, pretežno uz kišu, koja će se ujutro i delom pre podne u Bačkoj, Sremu, zapadnoj i jugozapadnoj Srbiji, a posle podne i uveče i u višim predelima istočne Srbije lediti na tlu. Kratkotrajan sneg moguć je samo na visokim planinama, a ujutro i na severozapadu Vojvodine. Duvaće umeren i jak, na jugu Banata olujni jugoistočni vetar, koji će posle podne oslabiti. Najniža temperatura od –4 do 0 °C, a najviša od 2 do 7 °C. Upozorenje: Lokalna pojava ledene kiše/rosulje, verovatnoća 90%. Poledica ili zaleđivanje mokrih površina, verovatnoća 90%. Udari vetra > 17 m/s, verovatnoća 90%.
Nedelja: U Vojvodini promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, a u ostalim krajevima pretežno oblačno s kišom i susnežicom u nižim i snegom u brdsko-planinskim predelima uz manje povećanje visine snežnog pokrivača. Vetar slab i umeren, u Vojvodini i istočnoj Srbiji jak, severozapadni, ponegde i sa udarima olujne jačine. Najniža temperatura od -1 do 3 °C, a najviša od 4 do 8 °C. Upozorenje: Poledica ili zaleđivanje mokrih površina, verovatnoća 90%. Udari vetra > 17 m/s , verovatnoća 90%.
Ponedeljak: Umereno do potpuno oblačno i vetrovito (umeren i jak severozapadni vetar). U toku dana se pojava susnežice i snega očekuje u brdsko-planinskim predelima, a uveče i noću prolazna oblačnost sa severa ponovo će usloviti kratkotrajne padavine – u Vojvodini slabu kišu, a u ostalim delovima susnežicu i sneg. Najniža temperatura od -1 do 3 °C, a najviša od 4 do 8 °C.
(sputnikportal.rs/rts.rs)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
DRAMATIČNO UPOZORENjE ORBANA: Situacija je opasna, Evropa je na pragu rata
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je danas da je situacija opasna i da je Evropa na pragu rata.
15. 11. 2025. u 18:52
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)