DR STEVANOVIĆ: U planu uključivanje još zdravstvenih ustanova u kovid sistem

ČLAN Kriznog štaba Goran Stevanović kaže da je u planu da se još neke zdravstvene ustanove iskoriste za lečenje zaraženih virusom korona, ali da to zavisi od daljeg razvoja situacije.

ДР СТЕВАНОВИЋ: У плану укључивање још здравствених установа у ковид систем

Foto: Tanjug

On je na pres konferenciji u Palati Srbija rekao da je procenjeno da postoji potreba da se uključi još jedan od kapaciteta i da je odlučeno da to u ovom trenutku bude Institut za reumatologiju Srbije koji će se, dodao je, uključiti sa svojim punim kapacitetima.

"Planiraju se i drugi bolnički kapaciteti u više različitih opcija. To zavisi od naše procene koliki će nam broj dopunskih kapaciteta trebati", rekao je Stevanović koji je i direktor Klinike za infektivne bolesti Kliničkog centra Srbije.

Naveo je da je razrađen veliki broj varijanti, a koje će od njih biti aktuelne zavisi od daljeg razvoja situacije.

"Hajde da budemo optimistični i kažemo da nam posle Instituta za reumatologiju neće trebati nijedan novi bolnički kapacitet, mada ja ne verujem u to", dodao je Stevanović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

SRAM VAS BILO! Fudbaleri Švajcarske DŽaka i Rodrigez provocirali - pokazivali albanskog orla pred Mundijal