SAVREMEN način lečenja, sprečavanje komplikacija, novi protokoli lečenja, razlike između teorije i prakse u lečenju u fokusu su najvećeg online kongresa u Srbiji o dijabetesu, koji se održava 14. i 15. oktobra.
Pitajte ih na kongresu kada ce se dijabeticarima obezbediti sve ono sto im je neophodno, a za sta su u ovoj jadnoj drzavi koja se zove Srbija uskraceni i pored placanja zdravstvenog osiguranja. Kada ce SVA deca, kao i odrasli imati dovoljan broj traka (kako mislite da dajete insulin bez da znate nivo secera u krvi, pa to je kao da vozite auto bez kocnica), kada ce svi imati senzore, kada ce prestati da vrse diskriminaciju i ostalo? Na sta to bre lici, pricate o dijabetesu i njegovim stetnim posledicama koje su direktno izazvane NEMOGUCNOSCU DA SE ADEKVATNO prati stanje i leci. Sramota i bruka. Pa vise od pola endokrinologa ne zna sta je sve potrebno da bi se sprecile lose posledice, niti ume da uvede terapiju u realan zivot pacijenta, niti ima predstavu kakvo je stanje u drzavi po pitanju mogucnosti, niti se iko od njih interesuje za svoje pacijente.
CELA Srbija je pod snegom, a padavine otežavaju saobraćaj i prave velike probleme vozačima. Kako je najavljeno, nevreme se neće smirivati ni danas, jer se očekuju padavine istog ili većeg intenziteta, a RHMZ je objavio da će pasti novih 50 cm snega.
DOK poslednjih godina mnogi evropski i svetski centri rešavaju problem prekomernog turizma uvodeći ograničenja broja posetilaca, postoji mnogo mesta širom sveta koje žele da ugoste više turista. Na listi četiri preporučene destinacije Bi-Bi-Sija, pored Grenlanda, Maroka i Gruzije, našla se i Srbija.
Komentari (3)