VEĆA ULAGANJA U ZNANJE: Počela javna rasprava o stategiji nauke pod nazivom “Moć znanja”

JAVNA rasprava o Predlogu strategije naučnog i tehnološkog razvoja Srbije za period od 2021. do 2025. godine pod nazivom „Moć znanja“ započela juče, a stategija predstavlja regulatorni instrument za unapređenje kvaliteta života građana pomoću nauke i tehnološkog razvoja.

ВЕЋА УЛАГАЊА У ЗНАЊЕ: Почела јавна расправа о статегији науке под називом “Моћ знања”

Foto: P. Milošević

- Moć znanja znači da  koliko znanja imamo, toliko ćemo kao država da se pozicioniramo, da budemo ugledniji, prosperitetni i bogatiji – rekla je državna sekretarka u Ministarstvu prosvete, nauke I tehnološkog razvoja Marijana Dukić Mijatović.

- Strategija predviđa i veće ulaganje u pojedince, naročito u mlade naučnike, ne samo iz naučnog i ekonomskog, nego i demografskog  razloga.

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja poziva sve zainteresovane  predstavnike državnih organa, Srpske akademije nauka i umetnosti, Nacionalnog saveta za naučni i tehnološki razvoj, Zajednicu instituta Srbije, Konferenciju univerziteta Srbije, institute i fakultete, predstavnike stručne javnosti i druge zainteresovane učesnike da do 12. januara 2021.godine dostavljaju primedbe, predloge i sugestije na tekst Predloga Strategije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

REMI PO MERI! Japan i Švedska podelili bodove i otišli u nokaut fazu Svetskog prvenstva!