SRBIJA JE RAJ ZA VAKCINISANJE: Italijanski mediji oduševljeni imunizacijom - "Biraš koju vakcinu hoćeš"
RAJ za vakcinisanje nalazi se sa druge strane Jadrana, u Srbiji, ne interesuje ih da li vakcina dolazi sa Zapada ili Istoka, tu zemlju ne interesuje geipolitika već život stanovništva i važno je da budu svi što pre vakcinisani.

Foto: Fejsbuk/ Goran Vesić
To je suština poruke iz reportraže italijanske tv Rai1 u emisjiji „Tv7“ koja je emitovana noćas, u kojoj govore zvaničnici ali i zadovoljni građani, i sa objašnjenjem kako savšeno funkcioniše sistem vakcinisanja u Srbiji, od zakazivanja do vakcinisanja.
Druga Zemlja u Evropi po broju vakcinisanih shodno broju stanovnika, prva po broju vakcinisanih u drugom krugu, peta na svetu po broju vakcinisanih, sa izborom od četiri različite vakcine stigle i sa Zapada i sa Istoka.
- Koji vakcinu hoćeš: Fajzer, AstraZeneka, Sinofarm ili Sputnik Ve - biraš.
Ovo je poruka koja se ne vidi na bilo kojem delu evropskog kontinenta, a digitalizovani sistem zakazivanja toliko pojednostavljen da građaninu, ako ga nema, nije ni potreban kompjuter, dovoljan je i jedan telefon i na vaš broj će stići poruka nakon što ste ostavili svoje podatke, a u kratkom roku, kada i gde da dođete na vakcinisanje a po vašem izboru koju vakcinu želite.

Foto: Printskrin
Premijerka Ana Brnabić veoma je ponosna na ono što je postigla Srbija u kampanji vakcinisanja i dokle je stigla, zahvaljujući tome što je Vlada bila sposobna i započela pregovore sa proizvođačima vakcina pre bilo koje druge zemlje, jer vakcina nema boju ni političku orijentaciju, bitno je da svaki građanin što pre primi vakcinu. Premijerka je naglasila da su Kina i Rusija pored EU bile velika podrška Srbiji.
Ključni faktor i veliku ulogu u primanju cepiva ima digitalizovani sistem, podvlači premijerka, koji funkcioniše izvanredno, a to se konstatuje i u reportaži, svaki građanin, pričaju ljudi u Smederveu i u Beogradu, gde je snimana, lako zakazuje i dobija poruku kada treba da dođe na vakcinisanje.
- Bitni su životi a ne geopolitika - ponosna je premijerka na to što se sada Srbija prikazuje kao primer.

Foto: Printskrin
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić naglasio je važnost Sporazuma kojeg je Beograd postigao sa Moskvom o skorašnjem početku proizvodnje ruske vakcine Sputnik Ve i Srbija će tako biti prva zemlja na tlu Evrope koja će je proizvoditi, izrazivši zahvalnost ruskim partnerima zbog spremnosti za takvom saradnjom.
Priča o perfekciji vakcinisanja u Srbiji istinski je za ponos, priča o higijeni, o organizaciji pa i kada se vidi red pred mestom za vakcinisanje nema bilo kakvog uzbuđenja, sve se odvija po planu, jer medinsko osoblje radi neumorno i to su na kraju oni koji dovršavaju priču o „jednoj vrsti raja za vakcinisanje u Srbiji“ prikazanog na Prvom kanalu Italijanske Rai1.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (1)