CENE U CRNOJ GORI: Za najam apartmana morate da izdvojite od 25 do 100 evra, dok espreso košta od 1,2 do 3 evra
U CRNOJ Gori je počela letnja turistička sezona, a na plažama se već mogu videti turisti, mahom iz Srbije. Kako državljanima Srbije nije postavljen nikakav uslov za ulazak u zemlju, odnosno, za prelazak granice nam ne treba ni PCR test, niti potvrda o vakcinaciji, mnogi naši građani se odlučuju upravo za letovanje kod komšija.
Foto: D. Milovanović
Ukoliko se još uvek niste odlučili za destinaciju u kojoj ćete letovati, donosimo vam cene smeštaja i pića u junu u Crnoj Gori.
Cene smeštaja u Crnoj Gori
Najmanje para za apartman u Crnoj Gori će morati da izdvoje oni koji se odluče za Sutomore ili Dobrotu kod Kotora. Tu cena najma apartmana iznosi 25 evra.
Sledeći je Petrovac u kom prosečna cena apartmana iznosi 30 evra, a zatim Bar i Ulcinj u kojima cena apartmana za noć iznosi 40 evra.
Ukoliko želite da, osim "baškarenja" na plaži uživate i u šetnji Starim gradom u Herceg Novom za apartman ćete morati da izvdvojite od 35 do 50 evra za noć.
Budva je tradicionalno najskuplja i ovde će turisti za iznajmljivanje apartmana morati da izdvoje od 35 do 100 evra.
Cene pića i hrane u Crnoj Gori
Kada su cene u kafićima i restoranima u pitanju i tu se razlikuju cene. Tako ćete za espreso morati da izdvojite od 1,20 do 3 evra, a za limenku gaziranog pića od 1,8 do 3 evra.
Pljeskavica u restoranima brze hrane iznosi od 1,8 do 2,5 evra, dok je pileće belo meso 3 evra.
Ukoliko se odlučite za kuvano jelo porcija je od 3 do 7 evra, a salate se "kreću" od 1,5 do 4 evra.
Parče pice je od 1 do 3 evra, dok cela pica u piceriji košta od 6 do 12 evra.
Palačinke i kokice su po 1 evro, dok su američke krofnice 1,5 evra.
Za kolač u poslastičarnici ćete morati da izdvojite oko 2 evra, a za voćni kup 4.
Preporučujemo
GUŽVE NA ULAZU U GRČKU: Na graničnim prelazima se čeka po nekoliko sati
12. 06. 2021. u 16:26
KAKO NA ODMOR U GRČKU: Testiranje mladih košta više nego letovanje
04. 06. 2021. u 10:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (0)