KOP SKUPLJI OD MALDIVA: Zimovanje na jednoj od najlepših planina u Srbiji paprenije od egzotike
ZA sedmodnevno zimovanje na Kopaoniku, u nekom od centralnih, luksuznih, hotela, treba izdvojiti i više oko 1.500 evra po osobi!

Foto EPA
Noćenje u dvokrevetnim sobama, u pojedinim hotelima, ide i do 300 evra, po čoveku, i uključuje uslugu doručka. Isto toliko košta i skijanje u hotelima širom Austrije ili Francuske. S tim što Kopaonik, bar kada je reč o skijaškom užitku, ima 50 kilometara staza, od toga nekih 18 su za nordijsko skijanje. Recimo Ski-centar Bad Klajnkirhajm ima 103, a čuvene Tri doline u Francuskoj više od 600 kilometara uređenih staza.
Skijanje na Kopaoniku postalo je paprenije i od odlaska u Meksiko ili odmora na Maldivima, Sejšelima ili u Zanzibaru. Tako, desetodnevni odmor na Sejšelima, u januaru, zajedno sa avio-prevozom i smeštajem, po osobi, košta oko 1.200 evra. U Zanzibar se može ići za nekih 950 evra, isti aranžman prevoz i smeštaj, a za Meksiko treba izdvojiti oko 1.300 evra. Odmor na Maldivima staje oko 980 evra.

Foto I. Marinković
Da je jedna od najlepših srpskih planina prevazaišla ljubitelje skijaša i privukla one koji žele da budu "viđeni" važi već godinama. Stručnjaci upozoravaju da Kopaonik ima jednu blistavu budućnost da postane novi Zlatibor, bar kada je reč o građevinskom uništavanju. Naročito ako se uzme u obzir da je odavno prevaziđen broj smeštaja i kapaciteta koje može da podnese skijalište.
- Ski-centar Kopaonik je najbolje skijalište u regionu, ali je malo neprijatna situacija kada znate da jedna planina ima 25.000 kreveta, a žice imaju kapacitet od 8.000 skijaša - ispričali su nam ljudi koji se bave organizacijom putovanja ljubitelja skijaša.
- Sada svi koriste kovid-situaciju, jer ne može mnogo da se putuje i nije u redu da bude tako skupo.
Sve je to tržište, smatraju stručnjaci koji se bave turizmom. Kopaonik odavno nije skijalište za prosečnog građanina Srbije. Kako kažu, ako neko želi i može da plati smeštaj u samom centru, ne treba mnogo raspravljati o ceni. Lokali su puni, skijaši imaju najskuplju opremu, slabo korišćenu i pobodenu oko kafića, pa im ne smeta što su gužve na centralnim žičarama i čeka se više od pola sata, da bi se spustili za desetak minuta.
- Poslednjih 10 godina idem sa porodicom u Italiju i Austriju na skijanje i sigurno da tu tradiciju nećemo menjati - rekla nam je Danijela M. iz Beograda.
- Cene su maltene niže nego na Kopaoniku, uređenost i organizacija skijališta neuporedivo bolja.
APARTMANI
JEFTINIJEG smeštaja na Kopaoniku ima, i to su uglavnom apartmani i sobe kojih je sve manje. Postoji i hotel na stazi, koji još odoleva novim trendovima i drži vrlo pristojnu cenu.
Preporučujemo

SNEG PREKRIO KOPAONIK: Srpska planina pod belim pokrivačem, nastavlja da veje (VIDEO)
09. 10. 2021. u 09:26

BETONIRANjE PRIRODE: Umesto da brinu o planini, “Skijališta” stimulišu divlje neimare
16. 06. 2021. u 10:51

MONSTRUOZNO! Ovaj hoće da vlada Srbijom! Žene mu krive kad ih neko siluje ili prebije!
VUK Nektarijević, student blokader sa Mašinskog fakulteta u Beogradu, koji je tobož biciklom išao u Strazbur, ima u najmanju ruku problematične stavove.
20. 04. 2025. u 14:35

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

Halid Bešlić "težak" 13 miliona €, a živi od kirije - "uvalio" se u kredit
"SADA iznajmljujem sve i živim od kirije, tako je najbolje."
21. 04. 2025. u 18:56 >> 18:56
Komentari (3)