KAKO SPREČITI ULAZAK PREKO REDA: Kompanija Ameriken erlajnz testira novu opremu
AVIO kompanija Ameriken erlajnz testira novu tehnologiju na tri aerodroma u SAD čiji cilj je da tokom procesa ulaska u avion spreči putnike da se preko reda čekiraju.

Masovno otkazivanje letova u Evropi, Foto AP
Oprema, koja se testira na aerodromima u Novom Meksiku, Arizoni i Virdžiniji, zvučnim signalom upozorava aerodromske službenike ako neki putnik pokuša da preko reda čekira svoju kartu, preneo je AP.
-Cilj je da se putnicima obezbedi prijatan i olakšan ulazak u avion, kao i da se nadležnima omogući bolji pregled ukrcavanja putnika, navela je avio kompanija.
Kako su dodali, ukoliko neko pokuša da prođe preko reda, službenik na aerodromskom izlazu rećiće mu da ne može da primi njegovu kartu i zamoliti ga da se vrati na svoje mesto u redu dok njegova grupa ne bude prozvana.
Primena ove tehnologije nalazi se u probnoj fazi, a kompanija je izrazila zadovoljstvo dosadašnjim rezultatima.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo

NA PRAGU KATASTROFE: Prvi put se svet istovremeno suočava sa 4 rata koji mogu prerasti u jedan – svetski
26. 10. 2024. u 22:47 >> 22:50

VELIKI PREOKRET U NAJBRUTALNIJEM RATU: Uz pomoć Putina pao glavni grad, Rusija dobija vojnu bazu od neprocenjivog značaja?
DOGODIO se preokret u najbrutalnijem ratu i to zahvaljujući Vladimiru Putinu, predsedniku Rusije. Naime, sudanske oružane snage zauzele su Kartum izbacivši iz delova sudanskog glavnog grada pobunjenike iz Snaga za brzu podršku. Reč je o važnoj prekretnici u sukobu koji tu afričku zemlju pustoši već dve godine.
31. 03. 2025. u 08:39

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

TEŠKI TRENUCI: Otkriven uzrok smrti Željka Rutovića
JEDAN je od retkih učesnika filma "Vidimo se u čitulji" koji su preživeli, preminuo je u Italiji.
31. 03. 2025. u 12:59
Komentari (0)