"POTPISAO SAM MEMORANDUM O RAZUMEVANJU" Mali: Postavili smo okvir za nastavak zajedničke saradnje na finansiranju važnih kapitalnih projekata
MINISTAR finansija Siniša Mali oglasio se nakon potpisivanja sporazuma između Velike Britanije, Severne Irske i Srbije.
Tanjug
- Danas sam potpisao Memorandum o razumevanju sa izvozno-kreditnom agencijom UK Export Finance, čime smo postavili okvir za nastavak zajedničke saradnje na finansiranju važnih kapitalnih projekata u Republici Srbiji.
Memorandum smo potpisali u okviru zvanične posete ministra inostranih poslova Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Severne Irske Dejvida Lamija, koga je ugostio predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić @buducnostsrbijeav.
Ovo je prva poseta jednog ministra spoljnih poslova UK Republici Srbiji nakon skoro deset godina, zbog čega je i posebno važna.
Verujem da će ovaj sporazum, kao i drugi koji su danas potpisani, dodatno doprineti unapređenju bilateralne saradnje između naših zemalja.
Dobra vest je i da imamo pozitivan trend kad je reč o rastu trgovinske razmene, naročito usluga, ali sve više i roba, kao i rastući priliv investicija britanskih kompanija i investicionih fondova. U 2024. godini ukupna razmena roba i usluga sa UK je premašila 2,4 milijarde evra.
Postoji prostor za intenziviranje saradnje u oblastima infrastrukture, energetike, i verujem da ćemo taj potencijal zajednički i iskoristiti - poručio je Mali.
Preporučujemo
"OD BRITANIJE BI SE OČEKIVALO NEŠTO OZBILjNIJE" Zaharova oštro odgovorila Londonu
02. 04. 2025. u 18:59
ROBIJA ZA BRITANCE: London kažnjava sve one koji ne prijave saradnju sa Rusijom
01. 04. 2025. u 23:45
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)