ŽIČARA GOTOVA POSLE PET GODINA: Na Zlatiboru juče puštena u probni rad najduža panoramska gondola na svetu
NA Preobraženje, na Zlatiboru je u probni rad puštena najduža panoramska gondola na svetu!

Novosti
Nakon pet godina od početka radova, isplatio se trud Zlatiboraca. Oni su sami, iz sopstvene kase finansirali najveći projekat u turizmu Srbije poslednjih decenija, a prema rečima predsednika Opštine Čajetina Milana Stamatovića, "iz ovih visina Srbiju je moguće videti iz bolje perspektive, oslobođenu ličnih i političkih interesa, odavde se vide često osporavani trud, vrednost i uspesi srpskog seljaka."
- Na ovaj veliki praznik završavamo najveću investiciju u istoriji Opštine Čajetina i najveće ulaganje u turizam u našoj državi. Zahvalnost dugujemo Bogu i narodu. Prošli smo brojne prepreke, uz mnogo vere, radeći za svoju državu. Zato naši protivnici vetar nisu mogli zaustaviti, sada ćute, a ova građevina ostaje pokolenjima koja dolaze - rekao je Stamatović, puštajući "Gold gondolu" u probni rad.

Novosti
"Gold gondola" je puštena u probni rad koji će trajati 45 dana. Zatim će prvi putnici moći da uživaju u čarima Zlatibora iz još lepše i uzbudljivije perspektive.
Trasa gondole duga je 9 kilometara, povezuje turističko središte Zlatibora sa vrhom skijališta Tornik. Ima 55 najsavremenijih kabina, a svaka ima mesta za 10 osoba. Izgradnja je koštala 15 miliona evra, a kao u slučaju kada je obnovljeno skijalište Tornik uništeno u NATO agresiji, gondola će udesetostručiti broj turista, na planini koja već jeste najposećenije turističko odredište u državi.
- Iza nas je pet turbulentnih godina. Za mesec i po, prvi putnici voziće se u najdužoj panoramskoj gondoli na svetu. Očekuje nas testiranje, uređenje trase uz gondolu, a ovaj poduhvat povlači niz novih velikih investicija. Naš cilj u narednim godinama je da imamo milion turista godišnje na Zlatiboru, uz 10 miliona noćenja i mi ćemo to ostvariti - istakla je Bojana Božanić, direktor JP "Gold gondola Zlatibor", na međustanici gondole na obali Ribničkog jezera.
Pre skoro 6 godina, "Večernje novosti" prve su objavile vest da će na Zlatiboru biti izgrađena najduža panoramska gondola na svetu.
NOVI PROJEKAT
U Opštini Čajetina već planiraju sledeću veliku investiciju. U planu je izgradnja nove gondole od Ribničkog jezera do vrha Čigote. Ova trasa biće dugačka 4,5 kilometara i otvoriće mogućnosti za stvaranje još jednog skijaškog i sportsko-rekreativnog centra na Zlatiboru.
Preporučujemo

GONDOLA IDE NA PROBU: Testiranje počinje, prvi putnici voziće se za 45 dana
18. 08. 2020. u 11:00

STRATEGIJA RAZVOJA TURIZMA: Četvrtina od 935 hektara kompleksa Sijarinske Banje za gradnju
15. 08. 2020. u 11:36 >> 08:30

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"NEKAD TE MRZE, NEKAD TE VOLE..." Vratio se Mladen, Dea iznenadila objavom
MLADEN Mijatović, bivši dugogodišnji izabranik voditeljke Dee Đurđević, vratio se u Srbiju.
08. 09. 2025. u 11:17
Komentari (0)