INFLACIJA U SRBIJI 1,8 ODSTO

С.Б.

12. 10. 2020. u 15:02

CENE proizvoda i usluga lične potrošnje u septembru 2020. godine, u odnosu na avgust 2020. godine, koje pokazuju stopu inflacije, u proseku su zabeležile pad od 0,5 odsto.

ИНФЛАЦИЈА У СРБИЈИ 1,8 ОДСТО

Foto: Tanjug

Potrošačke cene u septembru 2020. godine u poređenju sa istim mesecom prethodne godine, povećane su za 1,8 odsto, dok su u poređenju decembrom 2019. godine povećane u proseku za jedan odsto.


Posmatrano po glavnim grupama proizvoda i usluga klasifikovanih prema nameni potrošnje, u septembru 2020.godine, u odnosu na prethodni mesec, pad cena je zabeležen u grupama rekreacija i kultura - 6,4 odsto, hrana i bezalkoholna pića (-0,5%), Odeća i obuća (-0,3%), alkoholna pića i duvan i nameštaj, pokućstvo i tekuće održavanje stana(za po -0,1%). Rast cena zabeležen je u grupi komunikacije (0,9%), kao i u grupama stan, voda, električna energija, gas i druga goriva, transport Zdravstvo i obrazovanje (za po 0,1%). Cene ostalih proizvoda i usluga nisu se bitnije menjale.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

KAO DA SE NIŠTA NIJE NI DESILO: Ana Ivanović i Bastijan Švajnštajger objavama oduševili mnoge!