PADA CENA ZLATA: Neće biti bolje ni sledeće godine
MEĐUNARODNA rejting agencija „Fič“ predviđa da će cena zlata ove godine pasti sa 1.734 na 1.600 dolara za uncu, a 2022. godine smanjiti se na 1.400 dolara „zbog povećane tražnje usled investicionih tokova i kupovine od centralne banke“. Godine 2023. zlato bi moglo da bude na nivou iz 2013.

Zlatne poluge
Prema „Fiču“, cene mnogih roba „kratkoročno će imati koristi od povratka potražnje, dok je odgovor ponude i dalje spor, a zalihe pri kraju“. Agencija za rejting je saopštila da očekuje da će cene zlata pasti na 1.200 američkih dolara po unci do 2023. godine, piše RT.
Cena plemenitog metala je u poslednje vreme pod značajnim pritiskom. Cene zlata pale su ispod nivoa od 1.800 dolara ove nedelje, povećavajući gubitke zbog slabe potražnje valuta sigurnog utočišta i rastućih prinosa na američke obveznice, što gura cene zlata naniže.
Cene su u petak skliznule više od jednog procenta na 1.734 dolara za uncu.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo

U REZERVI 37,75 TONA ZLATA: Ukupna vrednost koju poseduje NBS 1,77 milijardi evra
09. 02. 2021. u 12:13

GODIŠNjA INFLACIJA 1,1 ODSTO: Najnoviji podaci Republičkog zavoda za statistiku
22. 02. 2021. u 12:34

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

LjUTILA SE: Bora i Brega pijani napisali pesmu, posvetili je PEVAČICI - dugo nije pričala sa Goranom
U VREME stare Jugoslavije, tačnije osamdesetih godina prošlog veka, vladao je popriličan rivalitet između dve najpopularnije grupe - "Bijelog dugmeta" i "Riblje čorbe".
28. 09. 2025. u 08:33
Komentari (1)