UHAPŠEN LEKAR: Doktor iz Petrovca na Mlavi falsifikovao rezultat

Dušanka Novković

29. 11. 2022. u 14:00

PRIPADNICI MUP-a, Odeljenja za borbu protiv korupcije, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su lekara G. S. (58) iz Petrovca na Mlavi, zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja.

УХАПШЕН ЛЕКАР: Доктор из Петровца на Млави фалсификовао резултат

D.N.

Policija je uhapsila i T. S. (42), koji je osumnjičen za falsifikovanje isprave.

Sumnja se da je G. S., iskorišćavanjem svog službenog položaja i prekoračenjem granica službenog ovlašćenja, izdao potvrdu o rezultatu testiranja na korona virus osumnjičenom T.S., iako ga nije ni testirao, niti zaveo u protokol bolesnika zdravstvene ustanove u kojoj je radio. Na taj način, G. S. je omogućio T. S. da dobije zeleni kovid sertifikat neophodan za putovanje u inostranstvo.

Osumnjičeni su, uz krivičnu prijavu, privedeni nadležnom tužilaštvu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MOGLO BI UMRETI 4.500 LJUDI Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.

01. 07. 2025. u 11:45

Komentari (0)

BORBA ZA RODNU RAVNOPRAVNOST: Nepokolebljiva energija jednakosti među polovima