OGLASIO SE ADVOKAT MILANA RADOIČIĆA: Nema osnova za vođenje postupka
MILAN Radoičić je priveden nakon pretresa njegovog stana u Beogradu, koji je izvršen jutros, u prostorije Višeg tužilaštva, izjavio je njegov branilac Goran Petronijević.
Foto Arhiva
Kako je rekao, Radoičić je u trenutku hapšenja bio u Beogradu, danas je dao izjavu i tužilaštvo je predmet sada ustupio sudiji za prethodni postupak.
- Po saznanjima tužilaštva, ne znam precizno po kom osnovu, predložen je pritvor i nas sada čeka saslušanje kod sudije za prethodni postupak i odluka u tom pravcu. Pretres je izvršen u toku ranih jutarnjih sati, i trajao je duže. Ništa u stanu nije pronađeno što je bilo od značaja, sem što je od Milana Radoičića privremeno oduzeto oružje za koje je imao dozvolu o čemu je izdata potvrda - kazao je Petronijević i dodao da se obično u ovakvim slučajevima određuje pritvor do 30 dana.
Petronijević je rekao da sve što se dešava shvata kao stvar pritiska i stvari koje su vankrivičnopravne prirode.
- Nemamo ni jedan jedini dokaz za sada sem novinskih članaka i snimaka za sve ono što mu se stavlja na teret - rekao je, dodajući da smatra da nema osnova za vođenje postupka.
Petronijević kaže da je Radoičić objasnio svoje motive, do tančina potvrdio činjenično stanje i negirao krivična dela koja mu se stavljaju na teret.
Preporučujemo
PETRONIJEVIĆ O ZLOČINU U BANjSKOJ: Tzv. kosovska policija izvršila teško krivično delo
01. 10. 2023. u 22:23
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (0)