UHAPŠENE UBICE ALEKSANDRA JURIŠIĆA (33): Policija naložila hitan pretres, evo šta je sve pronađeno (FOTO)
POTPREDSEDNIK Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su intenzivnim operativnim radom pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova rasvetlili teško ubistvo Aleksandra Jurišića (1991) iz Sremske Mitrovice i danas, u brzoj i efikasnoj policijskoj akciji, uhapsili tri osobe zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile ovo krivično delo.

Foto: Novosti
- Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije Službe za suzbijanje kriminala, Uprave za tehniku, Policijske uprave u Sremskoj Mitrovici i IJ 92 Policijske uprave za grad Beograd, intenzivnim operativnim radom uhapsili su tri osobe zbog postojanja osnova sumnje da su 17. januara ove godine u Sremskoj Mitrovici izvršili teško ubistvo Aleksandra Jurišića (1991).
U brzoj i efikasnoj akciji srpske policije, danas je u „Beogradu na vodi“ uhapšen S. B. (1983) iz Sremske Mitrovice koji se sumnjiči da je direktni izvršilac ovog krivičnog dela, dok je u Sremskoj Mitrovici uhapšen M. T. (1991) iz ovog grada koji se sumnjiči za krivično delo teško ubistvo u saizvršilaštvu.
Prilikom hapšenja S. B. kod kojeg je policija pronašla pištolj zbog čega se tereti i za krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, priveden je i M. M. (1993) državljanin Bosne i Hercegovine za kojim je Interpol-Beč raspisao međunarodnu poternicu za krivično delo u vezi sa drogom.
Policija je operativnim radom otkrila stanove koje su koristili osumnjičeni, u Sremskoj Mitrovici i Beogradu gde su se, kako se sumnja, skrivali S. B. i M. M. koji se sumnjiči za krivično delo pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela teško ubistvo.
S. B. se, takođe, sumnjiči i za pokušaj ubistva D. K. (1967) iz Bačke Palanke, u julu 2024. godine.
U toku su pretresi lokacija koje su, kako se sumnja, osumnjičeni koristili u više gradova u Srbiji, a policija je do sada prilikom pretresa pronašla veću količinu novca i više mobilnih telefona, kao i pištolj kojim je, kako se sumnja, izvršeno krivično delo teško ubistvo.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni Višem javnom tužilaštvu u Sremskoj Mitrovici - izjavio je ministar Dačić.
Preporučujemo

REŠENO UBISTVO BRAĆE ALBANACA U BEOGRADU PRE 26 GODINA: Optužen Zoran V.
23. 01. 2025. u 15:17

BIVŠEM ZETU U GRUDI ZARIO KUHINjSKI NOŽ: Novi detalji zločina na slavi u Batajnici
22. 01. 2025. u 11:11

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)