SELO OPLAKUJE ŠEKIJA: Komšije molera stradalog u Šapcu, u oknu lifta, u šoku - Nadali smo se da nije on
DRAGAN Jovanović Šeki (61), meštanin sela Maovi kod Šapca, poginuo danas oko 15. 20 časova u centru Šapca, na gradilištu grade koja je u izgradnji.
foto:V.Mitrić
Vest o tragediji stigla je, sa prvim mrakom, u porodicu i selo. Kada je objavljeno da je neko nastradao u zgradi u Šapcu, niko nije ni pretpostaljao da je to baš ovaj šezdesetejdnogodišnjak. Kada se pojavila informacija, sa inicijalima i zanimanjem, pričaju nam meštani, usledile su crne slutnje, naročito u porodici.
-Svi smo mislili da, ipak, nije naš komšija, dobri i vredni moler - svedoče komšije. - Kada je stigla potvrda vesti o tragediji i da pomoći nije bilo, usledio je muk u selu.
Bio je, vele komšije, divan čovek, prijatan, čestit, pošten, drag i omiljen.Ništa mu nije bilo teško da uradi, ne samo za porodicu. A porodici je bio baš privržen.Slovio je i za vrsnog domaćina u selu. Supruga i on izrodili su troje dece - dve ćerke i sina, svi su završili fakultete. Stasali su u obrazovane, vredne i marljive ljude.
- Sve što je stekao došlo mu je od rada sa deset prstiju - kažu nam u selu koje će ga, kako kažu, pamtiti kao meštanina čistog kao suza u svakom pogledu. - Bio je majstor koji je znao da sirotinji ništa ne naplati kada radi, mada mu je za odgajanje i školovanje dece bio važan svaki dinar. Bio je baš drag i svima mio čovek. Radovao se uspehu svakog komšije.
Hitna pomoć mogla samo da konstatuje smrt
Aleksandar Protić, osnovni javni tužilac u Šapcu potvrdio je za Novosti da je došlo do tragedije u zgradi u Ulici kralja Milana u kojoj je život izgubio šezdesetjednogogodišnjak. Tužilac kaže da je na mestu događaja u toku uviđaj koji predvodi zamenik OJT uz asistebciju policije i inspektora rada.
Reč je, kako saznajemo, u nedovršenoj stambenoj zgradi na kojoj je moler, angažovan od lokalnog preduzetnika, izvodio radove. Pretpostavlja se da je, u jednom trenutku, došao do okna lifta u kom je završio bez znakova života. Na mesto događaja brzo je stigla policija sa vatrogascima, ali pomoći moleru D. J. nije bilo. Lekari su konstatovali smrt.
BONUS VIDEO - "NOVOSTI" NA MESTU PUCNjAVE U ZUBINOM POTOKU: Rafalnom paljbom po srpskoj barikadi
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (2)