ZBOG MAČAKA NOŽEM NASRNUO NA KOMŠIJE: Viši sud odredio meru obaveznog psihijatrijskog lečenja Saši iz Niša
VIŠI sud u Nišu izrekao je Saši Dodiću (50) iz sela Popovac meru obaveznog psihijatrijskog lečenja i čuvanja u zdravstvenoj ustanovi zbog toga što je on 24. aprila, u dvorištu svog komšije Saše Ilića, u stanju neuračunljivosti usled duševne bolesti, posle kraće rasprave sa komšijom Aleksandrom Mičićem zbog psa koji mu je napadao mačke, pokušao da ubije više ljudi.

Foto: D. Alihodžić
Na poslednjem saslušanju pred sudom su veštaci Specijalne zatvorske bolnice u Beogradu predložili da se Dodić, umesto u zatvor, uputi na lečenje.
Kako su "Novosti" već pisale, Dodić je nakon svađe sa Mičićem kuhinjskom nožem napao njega i njegovu suprugu Mariju, koja je u tom trenutku za ruku držala četvorogodišnje dete, koje je telom pokušala da zaštiti od pomahnitalog komšije.
Dok je sa detetom pokušavala da se skloni u dvorište komšije Ilića, Dodić ju je ubo nožem u grudi, nanevši joj tešku telesnu povredu opasnu po život. Pokušavajući da Dodića obori na zemlju, njen suprug Aleksandar zadobio je ubodnu ranu i tešku telesnu povredu u stomak, a kada je u pomoć pritekao komšija Ilić, Dodić je nasrnuo i na njega, nanevši mu takođe povredu opasnu po život.
Preporučujemo

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)