BIJENALE U PANČEVU: “Smrt umetnosti, živela umetnost”
29. 09. 2020. u 17:24
POD nazivom “Smrt umetnosti,živela umetnost”, u Pančevu je najavljeno Bijenale umetnosti.
Povezane vesti

MEKANA STRANA BETONA: Akvareli Nebojše Jamasaki - Vukelića u "Iks vitaminu"
NA IZLOŽBI crteža i slika izvedenih u tehnici akvarela Nebojše Jamasaki-Vukelića, koja se pod imenom "Unutra sve biće meko i nežno" može videti u Galeriji "Iks vitamin", smenjuju se predstave novobeogradskih blokova, lični predmeti iz detinjstva autora i sećanja na bombardovanje 1999.
11. 09. 2020. u 13:06

POLJA TEKSTILA I SEĆANJA: Radovi umetnice iz Pariza Brankice Žilović Šoven u galeriji "Novembar"
UMETNICA koja živi, stvara i predaje u Parizu, Brankica Žilović Šoven, predstaviće odabrane radove na postavci "Polja sećanja", koja će biti otvorena na Vračaru, u galeriji "Novembar" 10. septembar u 19 časova.
11. 09. 2020. u 13:05

NAŠI PRVI GRAĐANI SVETA: U časopisu objavljivala intelektualna elita, najbolji teoretičari tog vremena
PRIMANA čulima i vezana za prostor, umetnost je vezana i za vreme, bolje reći za epohu u kojoj je nastala i za društvo u kome se pojavila.
06. 09. 2020. u 19:00
Najnovije iz rubrike

NINA GRAHOVAC U VELIKOM INTERVJUU ZA "NOVOSTI": Ne dopada mi se diktat "savršenstva", a mir, sreća i zadovoljstvo dolaze iznutra (FOTO)
LEPO je kad vas ljudi prepoznaju. Lagala bih kad bih rekla da mi to ne prija. Međutim, rano sam shvatila da me uovom poslu ipak interesuju suštinske stvari: šta radim, sa kim radim izašto nešto radim, i to mi je najvažnije.
25. 07. 2025. u 12:05

BUDILNIK NARODNE SVESTI: Na 68. Festivalu festivala u Trebinju izložba "Rodonačelnici srpskog teatra"
POZORIŠTE je kod sviju naroda bilo čuvar narodnog jezika,budilnik narodne svesti,narodnog ponosa i sviju narodnih vrlina; škola i utočište svega što je dobro,lepo i uzvišeno: jasna svedodžba probuđenog u narodnu duhovnog života; pouzdano merilo njegove sposobnosti za civilizaciju; živi znak potpune narodne samostalnosti i jemac narodne budućnosti i veličine.
24. 07. 2025. u 14:51

U ČAST STANISLAVA BINIČKOG: Fondacija „Za srpski narod i državu“ podržala 21. likovnu koloniju
TRADICIJA koja traje više od dve decenije nastavlja se i ove godine.
24. 07. 2025. u 14:37

U SUSRET JUBILEJU TRADICIONALNE MANIFESTACIJE „PRAVOSLAVLJE NA INTERNETU“ : Otvoren konkurs za 20. Međunarodnu izložbu fotografija
DRUŠTVO ljubitelja fotografije, filmskih i video ostvarenja "Beofoto" u Beočinu i Foto savez Srbije, raspisali su konkurs za učešće na 20. Međunarodnoj izložbi fotografija "Pravoslavlje na internetu” a rok za slanje fotografija sa pravoslavnom tematikom je 5. oktobar.
24. 07. 2025. u 12:14

IZLOŽBA „TVRĐAVE I UTVRĐENI GRADOVI“ U SMEDEREVSKOM MUZEJU: Izložda traje do 10. avgusta
U Muzeju u Smederevu otvorena je izložba pod nazivom „Tvrđave i utvrđeni gradovi Srbije“ koja će trajati do 10.avgusta.
23. 07. 2025. u 10:48
Komentari (0)