DRAMATURŠKI zahvat Ane Đorđević u prefinjeno pripovedačko tkivo Branimira Šćepanovića, da televizija "sa nacionalnom frekvencijom" prenosi uživo smrt Gospodina Goluže, nije doprineo, najblaže rečeno, da se piščeva i Golužina stvarnost (putnikov "film u glavi", da je to mesto gde želi da skonča i piščeva namera da to bude duboka, gluva provincija) triplira.
SAMO su dve glumice u istoriji kinematografije bile toliko slavne da su dovoljni inicijali, pa da se i u najudaljenijem delu sveta zna ko su : obe dive 20.veka, obe fatalne plavuše, obe predmet požude muškaraca i divljenja žena. Kontroverzne MM i BB, jedna koja je samoubistvom okončala život u 37. i druga, koja je uprkos suicidnim pokušajima i bolestima - ušla u desetu deceniju života.
HOTEĆI da pobegnem od jednog meni stranog, otuđenog sveta moderne arhitekture, zašao sam igrom slučaja u jednu posebnu oblast arhitekture u kojoj nema ni modernog ni nemodernog u kojoj postoji samo VEČITO.
NA današnji dan pre šest godina, 15. januara 2019, u četrdeset petoj godini, preminuo je poznati srpski romanopisac, pripovedač i esejista Borivoje Adašević.
NAJBOLjI bosanski pripovedač posle Kočića (osim Andrića), po mišljenju Meše Selimovića, čovek iz koga je „neprestano zračilo nešto posebno, lijepo i plemenito“, umro je na današnji dan pre sedamdeset godina - Isak Samokovlija (1889- 1955), lekar i pisac, u čijem fokusu su najčešće bile sudbine sefardskih Jevreja, a književni junaci obespravljena, siromašna deca…
Milojka Malavrazić
24.02.2021. 04:32
Upitajmo se zašto je Branimir prestao da piše posle "Smrti gospodina Goluže".