SNIMLJENA DIVOVSKA "RIBA SUDNJEG DANA": Ronioci oduševljeni bićem za koje se vezuje strašno verovanje (VIDEO)
RONIOCI u blizini Tajvana snimili su su zaprepašćeni kada su ugledali džinovsku ribu, poznatu kao riba-pojas.
Foto: Instagram/chengruwang
Očaravajući video snimljen u moru kod Ruifanga i podelio ga je instruktor ronjenja Vang Čeng-Ru. Video prikazuje ronioce koji okružuju svetlucavu srebrnu ribu koja je plivala blizu površine mora.
U jednom trenutku je jedan od ronioca uspeo da je dodirne, a vidi se da riba ima tragove ugriza po celom telu, za koje stručnjaci veruju da su izazvani napadom male ajkule.
Ronioci su procenili da je riba bila duga oko dva metra, što nije mnogo s obzirom na to da njena maksimalna dužina može dostići i do 17 metara.
Stručnjaci veruju da je riba na samrti i da je zbog toga zaplivala u pliće vode, što meštani smatraju lošim znakom.
Riba-pojas se vezuje za drevnu (i netačnu) japansku legendu da predskazuje zemljotrese, zbog čega je i dobila naziv "riba sudnjeg dana".
Naime, prema japanskoj mitologiji, ove ribe izlaze na površinu i "nasukaju se pred zemljotres", a vest da je riba primećena u plitkim vodama zabrinula je meštane.
Iako su naučnici opovrgli ovu ideju i dobro je poznato da se zemljotresi ne mogu predviđati, mnogi i dalje veruju u mit.
BONUS VIDEO: SPEKTAKULARNI SNIMCI KITOVA - Divovi kod obala Argentine pripremaju se za donošenje mladih na svet
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)