NEOBIČNI UČENICI: Roditelji prijavili četiri ovce za upis u školu kojoj preti zatvaranje
ZBOG nedostatka đaka i najavljenog zatvaranja jednog odeljenja u školi u departmanu Mosel na severoistoku Francuske, roditelji učenika su podneli prijave za upis četiri ovce za sledeću školsku godinu, preneli su lokalni mediji.

Foto: Pixabay
Kako prenosi lokalni list Republiken de Loren, ovaj potez roditelja bio je originalan način protesta protiv najavljenog zatvaranja jednog odeljenja u ovoj školi, prenosi portal BFM TV.
Roditelji su popunili prijave za svakog novog četvoronožnog učenika, sa datumima rođenja i imenima roditelja i predali ih nadležnoj opštinskoj službi i francuskom ministarstvu prosvete.
U prijavama su navedena i četiri imena: Džon Dir, Margarit Diprés, Fil Tendi i Valérian Dešan, koja asociraju na svakodnevni život ovaca.
U međuvremenu je objavljena gradska uredba kojom se poziva na "brigu o kvalitetu nastave" i zahteva da se "rundavim učenicima dozvoli da borave u školskom dvorištu".
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKA ARTILjERIJA NA DELU: jedinica gađala položaje ukrajinske vojske na frontu u Hersonu
Preporučujemo

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)