PROMAŠIO ZEMLJU, ALI... Postoji šansa od 4 odsto da asteroid udari u Mesec
OGROMAN asteroid, za koji je nakratko postojala bojazan da će udariti u Zemlju, sada će sa gotovo četiri odsto verovatnoće udariti u Mesec, prema novim podacima iz svemirskog teleskopa Džejms Veb.

Foto Pixabay free images
Postojala je verovatnoća od 3,1 odsto da taj asteroid nazvan 2024 YR4 u februaru udari u Zemlju, što su bile najveće šanse za neki asteroid da udari u našu planetu koje su naučnici ikada izmerili, objavljeno je na sajtu Američke svemirske agencije (NASA).
- Još uvek postoji šansa od 96,2 odsto da će asteroid promašiti Mesec - navodi se u saopštenju. Kako se ističe, prema poslednjim procenama, taj asteroid ima prečnik od 53 do 67 metara, što otprilike odgovara visini zgrade od 15 spratova.
(Tanjug)
Preporučujemo

TRENDOVI FARBANjA USKRŠNjIH JAJA: Ova paleta boja dominira na društvenim mrežama
03. 04. 2025. u 18:56

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)