KINA ZAPOČELA PRVU MISIJU: Prikupljaju uzorake sa asteroida
KINA je danas započela svoju prvu misiju prikupljanja uzoraka sa obližnjeg asteroida noćnim lansiranjem svemirske letelice Tianven-2, javlja Rojters.
Foto: Printskrin
Lansiranje robotske sonde bi moglo da učini Kinu trećom državom koja je uspela da donese netaknute stene sa asteroida, navodi agencija.
Kineska raketa Long marč 3B poletela je oko 1.31 po lokalnom vremenu sa Satelitskog lansirnog centra Sičang, noseći svemirsku letelicu Tianven-2, koja će tokom naredne godine prići malom asteroidu blizu Zemlje po imenu 469219 Kamo'oaleva.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
NOVA STUDIJA DAJE NADU: Planete van našeg sistema možda obiluju vodom
28. 05. 2025. u 23:33
UPOZORENjE NAUČNIKA Preti kolaps radio-veza: Zemlja na udaru geomagnetne oluje sa Sunca
20. 05. 2025. u 23:07
METEORITI I „MARSOTRESI“: Gde je nestala voda s Crvene planete (VIDEO)
15. 05. 2025. u 00:33
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)