DETE JE BILO MODRO, IŠLA MU JE PENA NA USTA: Sprečena tragedija u Splitu, bivši hrvatski vojnik davio bebu?
SAMO pukom srećom nije se desila tragedija u Splitu, a Mario Usanović (32), koji je uhapšen zbog sumnje da je davio svoju bebu, ima još jedno dete, koje je sinoć smešteno u Dom za nezbrinutu decu.

Foto: EPA
Službenici Centra za socijalni rad koji su sinoć izašli na teren, doneli su meru izdvajanja Mariovog jednogodišnjeg deteta iz porodične kuće. Prema nezvaničnim informacijama, 30-godišnja majka petomesečne bebe i Usanovićeva partnerka, u jednom trenutku je primetila da je on s detetom otišao u toalet. Navodno je dete u ustima imalo igračku koju mu je uguralo njihovo starije dete. Istraga bi trebalo da se utvrdi šta je otac s bebom radio i zašto. Majci je bilo čudno što se s detetom unutra zadržao neko, po njenom mišljenju, duže vreme, pa je ušla za njima i ostala u šoku.
Beba poplavela i na usta joj je išla pena
Navodno je beba bila potpuno mokra, već poplavela i na usta joj je išla pena. Majka joj je brzo skinula mokru odeću te je promrzlo dete pokušala da utopli ogrnuvši je ćebetom i odećom koju je našla u tom trenutku.
Kad je videla da to ne pomaže i da je beba u teškom stanju, sela je u vozilo i krenula prema Hitnoj pomoći. Na putu je doživela lakšu saobraćajnu nesreću sudarivši se s drugim automobilom. Bar je tako rekla lekarima kad je došla do splitske bolnice.
Iz splitske policije nisu mogli da potvrde ova saznanja. Ipak, saznaje se da istražuju da li je možda odbegli Usanović bio učesnik saobraćajne nezgode. Naime, oko 20.30 sati policiju je nazvala ženska osoba koja je kazala da je vozila automobil i da je na staroj kliškoj ulici u jednom trenutku retrovizorom udarila njoj nepoznatog pešaka koji je trčao po drumu.

Foto: Društvene mreže
Usanovića su naoružani policajci uhapsili juče kad se, prema nezvaničnim saznanjima, go do pasa, sav krvav i izranjavan od bekstva po kliškim šikarama vratio u blizinu kuće iz koje je pobegao tog popodneva, piše Slobodna Dalmacija. U pretrazi kuće navodno je pronađeno 14 grama amfetamina, nekoliko grama MDMA i tri tablete ekstazija kao i digitalna vaga.

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"CINIČAN - U POZITIVNOM SMISLU": Moskva o Trampovim pokušajim da okonča ratove
PRISTUP američkog predsednika Donalda Trampa u vođenju diplomatije kroz sklapanje trgovinskih dogovora "prilično je ciničan", ali u pozitivnom smislu, izjavio je u petak predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov.
05. 09. 2025. u 19:51
Komentari (0)