STRAHUJE SE OD NOVIH POPLAVA U SLOVENIJI: Rastu vodostaji reka, deo građana evakuisan
NASTAVLjA se rast vodostaja reka u Sloveniji, posebno u severnom i istočnom delu zemlje. Vodostaj raste i u onim rečnim slivovima koji su bili pogođeni prethodnim poplavama.

FOTO: Tanjug/AP
Agencija Republike Slovenije za zaštitu životne sredine (Arso) izdala je narandžasto upozorenje za celu zemlju osim za severozapadni deo, koji je obojen žuto.
Pojedine manje reke u središnjem delu zemlje već bi tokom noći mogle naglo i ponegde jako da porastu, posebno u Notranjskoj, u predalpskom gorju i na području Karavanki i Kamniško-Savinjskih Alpa. Zbog promenjenih uslova nakon poslednjih poplava na deonicama gde su tokovi i korita reka izmenjeni i mestima gde još ima nanosa materijala i odrona otpadne vode će oticati drugačije nego inače.

FOTO: Tanjug/AP
Geološki zavod Slovenije upozorava na povećanu opasnost od ponovnog aktiviranja klizišta na područjima gde su se aktivirala tokom nedavne katastrofe, piše Delo.
Nevreme s jakim pljuskovima i vetrom stvaralo je probleme još juče. U opštini Koper jak vetar oštetio je krov Osnovne škole Šmarje i natkrivenu tribinu na stadionu Bonifika, a tuča je pogodila Ajdovščinu.
U glavnom gradu voda je poplavila nekoliko podruma i ulica, a neke vozače morali su da spasavaju iz poplavljenih podvožnjaka. U Gorenjskoj je takođe poplavljena infrastruktura, ali meštani su posebno zabrinuti zbog klizišta. Na škofjeloškom području je iz predostrožnosti evakuisan deo građana.

Foto: Tanjug/AP
Zapovednik slovenačke Civilne zaštite Srečko Šestan je na Televiziji Slovenije rekao da se najgori scenario ipak nije ostvario. Ponovio je kako su pripadnici civilne zaštite u pripravnosti. Iako je prognoza za danas bolja, preporučio je građanima da budu oprezni. Prema najavama meteorologa, sutra će u Sloveniji doći do potpunog smirivanja vremena.
BONUS VIDEO: Ovako policija u Nevadi rešava blokade puteva od strane aktivista
Preporučujemo

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

PEVAČ NIJE BIO NA OČEVOJ SAHRANI: "Nije me grizla savest"
PEVAČ Rade Lacković doživeo je tragediju koja mu je potpuno promenila život.
09. 09. 2025. u 11:31
Komentari (0)