POZNATI PADOBRANAC POVREĐEN U PADU AVIONA: Trenirali su da skaču sa 1500 metara za šampionat
VESELKA Klobučarić-Pirc je helikopterom prebačena u KB Dubrava, a 24 sata je razgovarala sa njenim suprugom Zdravkom, koji nam je rekao da je Klobučarić-Pirc slomljena noga, a sumnjaju na povredu kičme.

Foto Tanjug/AP
- Poleteli su i trebalo je da skoče sa 1500 metara, jer su trenirali za predstojeće državno prvenstvo - rekao je njen suprug za 24sata.hr.
Klobučarić-Pirc je po zanimanju inženjer grafičke tehnologije i nastavnik padobranstva. Skače od 1985. godine i od tada je skočila sa padobranom 4708 puta.
Bila je reprezentativac bivše Jugoslavije od 1990-1991. - klasične discipline i paraski. Vicešampion bivše Jugoslavije u skokovima na cilj 1990. godine. Reprezentativac Republike Hrvatske od 1992. do 2012. godine, viceprvak Evrope u disciplini skokovi na cilj i 3. ekipna ženska ekipa u skokovima na cilj Osijek, 2007.
Višestruka je državna prvakinja Republike Hrvatske i osvajačica brojnih medalja sa evropskih i svetskih kupova, kao i visokih plasmana na evropskim, svetskim i svetskim prvenstvima u skokovima i paraski disciplini, navodi se na sajtu Centar za avijaciju Hrvatske.
(24sata.hr)
BONUS VIDEO - RUSKA ARTILjERIJA NA DELU: jedinica gađala položaje ukrajinske vojske na frontu u Hersonu
Preporučujemo

TRAMP OTKRIO KOLIKO LjUDI NEDELjNO GINE U UKRAJINI: "Putin ubija mnogo ukrajinskih vojnika"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da je nezadovoljan ponašanjem ruskog predsednika Vladimira Putina i naveo da razmatra nove sankcije protiv Rusije.
08. 07. 2025. u 20:36

SKANDAL! PLENKOVIĆ O USTAŠKOM KONCERTU TOMPSONA: "Ponosni smo, jedino on može da okupi pola miliona"
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković održao je konferenciju za medije nakon sednice Predsedništva Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Glavna tema bila je koncert Marka Perkovića Tompsona na Hipodromu i ustaška ikonografija koja se tamo mogla videti, ali i čuti.
07. 07. 2025. u 18:33

SLAVIMO PETROVDAN: Šta se danas ne radi i šta treba umesiti
SRPSKA pravoslavna crkva i njeni vernici danas proslavljaju Petrovdan, praznik koji je posvećen svetim apostolima Petru i Pavlu.
12. 07. 2025. u 07:34
Komentari (0)