AKCIJA HRVATSKE POLICIJE: Uhapšen državni inspektor
U NOVOJ akciji Kancelarije za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala na području Otočca i Gospića uhapšen je državni ispektor osumnjičen za izdavanje dozvole u vezi sa ilegalnim odlaganje opasnog otpada u Gospiću.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
Uhapšeno lice osumnjičeno je da je počinilo i falsifikovanje službene isprave, u vezi sa ranijom istragom USKOK-a zbog sumnje da su počinjena krivična dela na štetu životne sredine i privrede, u okviru kriminalne grupe, saopšteno je iz USKOK-a.
U akciji je uhapšen službenik Ličko-senjske županije Jerko Kostelac koji je učestvovao u izdavanju dozvola za upravljanje otpadom firmi Josipa Šinceka, uhapšenog u ranijoj akciji USKOK-a, prenose hrvatski mediji.
Kostelac se sumnjiči za zloupotrebu i faklifikovanja u slučaju Šinceka i ostalih osumnjičenih za ilegalno odlaganje opasnog otpada u Gospiću.
Riječ je o nastavku istrage koju je USKOK u februaru pokrenuo protiv bračnog para iz Varaždina Josipa i Monike Šincek, sa kojim se dovodi u vezu uhapšeni inspektor.
Bračni par i još sedam lica osumnjičeni su da su od početka 2022. godine do 30. septembra prošle godine u Varaždinu, Gospiću i Benkovcu organizovali uvoz mlevenog plastičnog i drugog mešovitog otpada od dobavljača iz Slovenije i Italije, te dovoženje medicinskog i drugog mješovitog otpada od dobavljača iz Hrvatske.
(SRNA)
Preporučujemo
PAPA LAX 14. PREDOVDIO BOŽIĆNU MISU: Odbijanje siromašnih je odbijanje Boga
25. 12. 2025. u 00:28
BRITANSKI MEDIJI: Bela kuća fokusira vojsku na "karantin" venecuelanske nafte
24. 12. 2025. u 23:33
POČINjE SUKOB ZA VLAST U UKRAJINI Kraj je blizu? Obaveštajci u klinču sa vojskom
24. 12. 2025. u 23:22
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)