HRVATI KIVNI NA EU: Građani hoće da se vakcinišu, pišu lekarima preteća pisma!
EVROPSKA unija razočarala je većinu članica zbog krajnje nesposobnosti nabavke vakcine za koronu, a posebno su na Brisel ljuti Hrvati koji su najmanje dobili.

Foto: EPA
I dok je bio plan da se većina građana vakciniše do leta sada je posve jasno da od toga neće da bude ništa.
Da bi umirili javnost odgovorni za nabavu vakcine svako malo lansiraju priče kako se pregovara sa Rusima i Kinezima, ali ni od toga neće da bude ništa. Naime, zvanični Zagreb nikako se ne želi da zameri vođstvu EU i čeka da se na nivou Evropske komisije postigne dogovor oko ruskog Sputnika, a Kinezi nisu Hrvatima dostavili potrebnu dokumentaciju neophodnu za registraciju njihove vakcine.
Hrvatska je loše prošla i u raspodeli vakcina koje je za sve članice EU naručio Brisel, pa je austrijski kancelar Sebastijan Kurc protestovao, valjda u dogovoru sa Zagrebom. Stidljivo to poslednih dana rade i hrvatski političari, ali oprezni da se ne zamere Ursuli fon der Lejen, sa kojom imaju dobre odnose. Nesreća je i to što je Hrvatska najviše naručila AstraZenekinu vakcinu, a stariji odbijaju da se vakcinišu nakon vesti iz evropskih zemalja gde je obustavljeno vakcinisanje.
I dok politika manevriše, građani više nemaju strpljenja, pa se lekari žale da dobijaju preteća pisma. I samo vakcinisanje je krajnje loše organizovano, stari ljudi satima čekaju da prime vakcinu, sedeći jedan uz druge u prepunih čekaonicama. Masovnog vakcinisanja nema, jer nema ni vakcina, a lekarima opšte prakse se dostavlja na kapaljku ono malo što dođe. "U Zagrebu smo protekle sedmice imali 26 doza po timu", kaže dr. Nataša Ban Toskić, predsednica Koordinacije lekara porodične medicine, a sama ne zna šta će da bude sa onima koji su odbili AstraZenekinu vakcinu.
I dok za 30 odsto raste broj zaraženih svake sedmice sve je veći strah da će se osetiti posledice i kod nadolazeće turističke sezone. Za Vaskrs, kada sezona i počinje, biće malo inostranih gostiju, jer Italijani neće moći da putuju, a teško da će do leta biti vakcinisani svi oni koji rade u turizmu.
Preporučujemo

PREMIJER PLENKOVIĆ NAJAVIO: Hrvatska će do 1. maja imati milion doza vakcina
12. 03. 2021. u 23:25

BORBA PROTIV TREĆEG TALASA KORONE: Oslo uvodi najrigoroznije mere do sad
15. 03. 2021. u 23:24

HRVATSKI MINISTAR ZDRAVLjA: Verujemo EU za vakcine, ali možemo da se preorijentišemo
14. 03. 2021. u 23:40

EU PRED PUCANjEM: Otvoreno pismo šest lidera zemalja članica čelnicima Unije
13. 03. 2021. u 18:31

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (1)