SUD ODBIO ŽALBE: Bokija 13 i Janeva čeka još robije
APELACIONI sud u Skoplju odbio je danas žalbe odbrane bivše tužiteljke Katice Janeve i Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao "Boki 13", i prihvatio stav tužilaštva da su izrečene kazne previše blage, a žalbe neosnovane.

Foto: Printscreen
Tužilac je naveo da su žalbe odbrane Janevske i Jovanovskog neosnovane, jer nije izvršeno veštačenje mobilnih telefona, s obzirom na to da su na glavnom pretresu izveštaje o forenzičkom i računarskom veštačenju predstavljali zaposleni u odeljenju za krivičnu forenziku Ministarstva unutrašnjih poslova.
Osnovni krivični sud u Skoplju osudio je ranije Jovanovskog na devet godina zatvora zbog "pranja novca i druge imovine stečene krivičnim delom", a Katicu Janevu na sedam godina zatvora zbog korupcije i "zloupotrebe službenog položaja i autoriteta", preneo je portal skopske TV21.
Preporučujemo

BUKTI RAT NA RELACIJI BUDIMPEŠTA-ZAGREB Sijarto Plenkoviću: Ti si lažov, hoćeš preko nafte da profitiraš od rata u Ukrajini!
ODNOSI između Mađarske i Hrvatske dodatno su se zaoštrili nakon što je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto optužio Zagreb za ratno profiterstvo. Hrvatski državni vrh je u petak oštro odbacio optužbe, a premijer Andrej Plenković uzvratio je nazvavši Sijarta "izuzetno bezobraznim".
27. 09. 2025. u 12:25

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

"POČIVAJ U MIRU" Bajić se oprostio od dragog kolege: "Neka ti je večna slava"
GLUMAC, reditelj i profesor glume Enver Petrovci preminuo je u 72. godini, 22. septembra.
27. 09. 2025. u 09:35
Komentari (0)