STRAŠNA EKSPLOZIJA U BAGDADU: Tri osobe poginule, 16 povređeno
U EKSPLOZIJI u prepunom restoranu u severozapadnom delu Bagdada danas su poginule tri osobe, a povređeno je 16, saopštili su irački zdravstveni zvaničnici.

Foto: EPA
Vojska je saopštila da je uzrok nesreće plinska boca koja je eksplodirala u restoranu u bagdadskom naselju Kadimijah, u blizini svetilišta gde je sahranjen imam Musa al Kazim, koga poštuju šiitski muslimani, prenosi AP.
Izveštaji navode tri žrtve i više povređenih u nesreći, a dvoje zdravstvenih zvaničnika, pod uslovom da ostanu anonimni, saopštili su da su neki od njih u kritičnom stanju.
Asošijejted pres dodaje da su eksplozije u iračkoj prestonici nekad bile gotovo svakodnevne, ali i da su postale sve ređe u poslednjih nekoliko godina, posebno nakon poraza Islamske države 2017.
Preporučujemo

ZBOG AFERE ŠPIJUNIRANjA: Norveške vlasti pozvale američkog diplomatu na razgovor
03. 06. 2021. u 18:35


BIL GEJTS GRADI NUKLEARNI REAKTOR: Postrojenje će koštati oko milijardu dolara
03. 06. 2021. u 12:24

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

LjUDI, ŠTA SE OVO DESILO? Erdogan uhvatio Makronov srednji prst i - ne pušta! Snimak rukovanja postao hit na društvenim mrežama (VIDEO)
"DIPLOMATSKI" stisak.
19. 05. 2025. u 16:40 >> 16:48
Komentari (0)