MILIJARDERI U SVEMIRU: Ilon Mask kupio kartu za Brensonovo putovanje u orbitu
DOK je ser Ričard Brenson leteo u svemir na svemirskoj letelici „Virdžin galaktik VSS juniti“, njegov kolega milijarder Ilon Mask rezervisao je kartu za jedan od Brensonovih budućih letova, izveštava „Sandej tajms“.
Foto: EPA
U intervjuu za „Sandej tajms“ pre leta, Brenson je potvrdio da je Mask položio depozit od 10.000 dolara za rezervaciju mesta, iako se ne zna tačan datum budućeg putovanja u svemir.
- Ilon mi je prijatelj i možda ću jednog dana i ja putovati na jednoj od njegovih svemirskih letelica - rekao je vlasnik „Virdžina“.
Pre lansiranja, Brenson je tvitovao fotografiju sebe i Maska a u potpisu je naveo da je „sjajno započeti jutro sa prijateljem“.
Prema „Vol strit džurnalu“, Bransonova svemirska kompanija „Virdžin galaktik“ navela je da su se karte prodale po 250.000 dolara po komadu i navodno je već zaradila 80 miliona dolara od prodaje i depozita.
(Sputnjik)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
(UŽIVO) TRENUTAK ZA ISTORIJU: Milijarder Ričard Brenson poleteo u svemir (VIDEO)
11. 07. 2021. u 16:46
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (1)