POSLE POŽARA, U TURSKOJ POTOP: Obilne padavine izazvale poplave u provinciji Bartin
JUG Turske se još nije izborio ni sa posledicama požara, a obilne padavine koje su zahvatile provinciju Bartin, na severu Turske, izazvale su poplave. Vodena bujica nosila je vozila, a poplavljeni su mnogi poslovni i stambeni objekti, oštećena infrastruktura.

Foto: Piksabej
Kako javlja "Anadolija", padavine su krenule u večernjim satima, a izazvale su neprilike u distriktu Ulus i okolnim mjestima Kumluca i Apdipasa. Urušen je put u Jenihanu, a jedva su spašene dve osobe zarobljene u vozilu i 20 ljudi iz poplavljenih kuća.
Guverner Bartina Sinan Guner kazao je da su pozivi u pomoć počeli da stižu u tri sata po ponoći. Na poplavljena područja poslate su ekipe Direkcije za puteve, Ureda za upravljanje vanrednim situacijama (AFAD), žandarmerije i medicinski timovi.

ZELENSKI BESAN: Evo šta je rekao o ruskoj delegaciji u Istanbulu
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski stigao je danas u tursku prestonicu, Ankaru, na sastanak sa turskim predsednikom Redžepom Tajipom Erdoganom, dok se u Istanbulu očekuje da ruski i ukrajinski zvaničnici odvojeno počnu mirovne pregovore.
15. 05. 2025. u 11:55

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

PREMEŠTENI BATINI POSMRTNI OSTACI: Nije više u Aleji - ostvarila mu se velika želja, evo GDE sada počiva
VELIMIR Bata Živojinović bio je jedan od najvećih glumaca na prostorima nekadašnje Jugoslavije. Mnogi su ga poštovali i van Srbije. Dobitnik je brojnih priznanja, mnogim mladim glumcima je bio uzor.
15. 05. 2025. u 12:10
Komentari (0)