OMILJENA ANEGDOTA ANGELE MERKEL O RUSIJI: Ako se sretnemo...
NOVINAR, dopisnik nemačkog lista „Frankfurter algemajne cajtung“ Gerhard Gnauk ispričao je omiljenu anegdotu Angele Merkel o Rusiji, prenose ruski mediji.
Foto: Tanjug/Evgeny Odinokov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
- U Rusiji su odlučili da naprave novu Transsibirsku železnicu od Evrope do Vladivostoka. Rusi su počeli da razgovaraju o tom planu sa Evropljanima, ali je iskrslo važno pitanje: da li će nova železnička pruga imati dva koloseka ili jedan. Rusi su predložili sledeću opciju: 'Vi, Evropljani počnite da gradite jedan kolosek iz svoje Evrope, a mi ćemo početi da gradimo kolosek iz Vladivostoka. Ako se putevi sretnu, železnička pruga će ostati sa jednim kolosekom, a ako se ne sretnu, biće dva koloseka', prepričao je novinar omiljenu anegdotu Merkelove.
Prema njegovim rečima, Angela Merkel je u neformalnom okruženju izbegavala suvi, zvanični stil i koristila veoma slobodan stil izražavanja. Kako je dodao, ona voli da parodira poznate svetske lidere, da prepričava smešne priče i anegdote.
Gnauk nije rekao da li je Merkel nekad parodirala ruskog predsednika Vladimira Putina.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo
PREOKRET: CDU izgubio u izbornoj jedinici gde je Merkel pobeđivala osam godina zaredom:
27. 09. 2021. u 00:52
KO ĆE NASLEDITI ANGELU MERKEL: Objavljene izlazne ankete izbora u nemačkoj
26. 09. 2021. u 18:15
KLjUČ STABILNOSTI NEMAČKE: Merkel otkrila ko mora biti kancelar za miran život Berlina
25. 09. 2021. u 21:38
ZELENSKI, MRTVI SU: Stravičan snimak i brutalna poruka, javio se Kadirov (VIDEO)
ČEČENSKI lider Ramzan Kadirov objavio je snimak likvidacije ukrajinskih vojnika u Kostjantinjivki u Donjeckoj oblasti u Ukrajini na svom Telegram kanalu.
07. 02. 2026. u 17:05
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (1)