PENTAGON SPREMA DRAKONSKE KAZNE: Na stotine hiljada američkih vojnika i dalje nevakcinisano
NA stotine hiljada američkih vojnika nije vakcinisano ili je samo delimično imunizovano protiv korona virusa, iako se bliži krajnji rok koji je odredio Pentagon da svi vojnici moraju da budu vakcinisani.
Pripadnici KFOR / Foto Kosovo onlajn
Broj vakcinisanih vojnika se popeo od početka avgusta, kada su čelnici ministarstva odbrane, po direktivi predsednika DŽozefa Bajdena, obavestili naciju da će vakcinacija za više od dva miliona vojnika biti obavezna, da će izuzeci biti retki i oni koji budu odbili, biće kažnjeni, preneo je "Vašington post".
Oko 90 odsto aktivnih pripadnika ratne mornarice je potpuno vakcinisano, dok je 72 odsto marinaca vakcinisano, iako obe službe moraju da se vakcinišu do 28. novembra.
Pripadnici ratne avijacije, više od 60.000 članova osoblja, imaju samo tri nedelje da ispune krajnji rok koji im je odredilo ministarstvo odbrane.
I u američkoj vojsci došlo je do povećanja smrtnih slučajeva u pojedinim jedinicama.
Kako navodi "Vašington post", u septembru je umrlo više pripadnika vojska od kovida nego u celoj 2020. godini, a niko od preminulih nije bio potpuno vakcinisan, saopštio je portparol Pentagona major Čarli Dijec.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
AMERIKANCI TALIBANE NAORUŽALI DO ZUBA: Ostavili im 85 milijardi dolara vredno oružje
01. 10. 2021. u 19:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)