MOSKVA UPOZORAVA KIJEV: Prešli ste sve razumne granice bombardovanjem Donbasa
KIJEV je prešao sve razumne granice, nastavljajući sa granatiranjem Donbasa i upotrebom vojnih bespilotnih letelica, saopštio je stalni predstavnik Rusije u kontakt-grupi Boris Grizlov.

Foto: Instagram
-Ukrajinska vlast je svojim akcijama prešla sve razumne granice, nastavljajući sa napadima na civile i infrastrukturne objekte u Donbasu, dok se istovremeno razmeće u štampi govoreći o upotrebi vojnih bespilotnih letelica što je zabranjeno Minskim sporazumima i sporazumima o primirju, rekao je Grizlov.
On je dodao da je tokom sastanka Donbas pitao predstavnike OEBS-a da li takvi postupci Kijeva narušavaju sporazume o prekidu vatre.
-Šef Specijalne posmatračke misije OEBS-a Jašar Čevik potvrdio je da je upotreba bespilotnih letelica zaista prekršaj, ali je negirao činjenicu da je dron 'bajraktar' upotrebljen u Donbasu, dodao je Grizlov.

Foto Tviter Ukraine AF
Prema njegovim rečima, ukrajinski predstavnici su „ignorisali zahteve Donjecka i Luganska da se odmah vrate poštovanju svojih obaveza u skladu sa potpisanim sporazumima o jačanju primirja“, što je neophodno, smatra ruski predstavnik.
Pored toga, ukrajinska delegacija ponovo je pokazala da ne želi da se rukovodi mirnim procesom rešavanja problema, remeteći pregovore izmišljenim izgovorima.
-Kijev je ponovo blokirao rad podgrupa Kontakt-grupe u svim pravcima... Ukrajinska strana je odbila bilo kakav rad na usaglašavanju mape puta sa Donbasom za sveobuhvatno političko rešavanje konflikta u skladu sa Minskim sporazumima, insistirajući na razgovoru o izolovanom zakonu o posebnom statusu koji se pokazao kao neefikasan. Ignorisane su primedbe Donjecka i Luganska o nespremnosti Kijeva da vodi dijalog o parametrima posebnog statusa, predviđen kompleksom mera iz marta 2015. godine. Donjeck i Lugansk su podržali našu preporuku stranama da razgovaraju o parametrima budućeg režima suživota Ukrajine i Donbasa, koji se nalaze u nacrtima mapa puta, ali je Kijev odbacio, saopštio je Grizlov.
Kako je ocenio, „ukrajinske vlasti nisu spremne da suštinski pregovaraju sa drugom stranom sukoba“.
-Kijev pokazuje potpunu degradaciju svog stava po pitanju političkog rešavanja pitanja“, zaključio je ruski predstavnik.
Podsetimo, Generalštab Oružanih snaga Ukrajine potvrdio je da su ukrajinski vojnici 26. oktobra prvi put upotrebili jurišnu bespilotnu letelicu „bajraktar“ u Donbasu, koji je navođenom bombom uništio top protivnika.
S tim u vezi, stalni predstavnik Rusije pri UN Vasilij Nebenzja nazvao je upotrebu „Bajraktara“ u Donbasu opasnom igrom i istakao da Kijev možda ne može da zamisli posledice takvog poteza.
rs.sputniknews.com
BONUS VIDEO: PREDSTAVLjENO BORBENO VOZILO "LAZANSKI": Otvoren Sajam naoružanja i vojne opreme "Partner 2021"
Preporučujemo

KRAH AMERIČKE POLITIKE U UKRAJINI: Prete štapom Moskvi, šargarepu nude Kijevu
22. 11. 2021. u 21:47

UKRAJINCI VEŽBAJU ZA RAT: Vazdušne snage uvežbavale napade u vazduhu, na kopnu i na moru (VIDEO)
23. 11. 2021. u 22:36 >> 22:39

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)