BOŽIĆNI LOKDAUN ZA NEVAKCINISANE: Nemačka krenula sa oštrim merama, od februara obavezna vakcinacija
ODLAZEĆA nemačka kancelarka Angela Merkel, budući kancelar Olaf Šolc i lideri saveznih država odobrili su nove mere za suzbijanje dramatičnog porasta broja slučajeva korona virusa u zemlji, uključujući nacrt zakona o obaveznoj vakcinaciji.

Foto: EPA
Prema novim ograničenjima, nevakcinisanim osobama biće zabranjen pristup restoranima, pozorištima i prodavnicama koje nisu neophodne.
Zatvaraju se i noćni klubovi u oblastima gde je zaraza velika, dok će na manifestacijama velikih razmera broj gledalaca biti smanjen.
Kako je potvrdila Merkelova, 2G pravila biće proširena na maloprodaju, a pristup kulturnim i rekreativnim objektima (uključujući bioskope, pozorišta, restorane) takođe će biti moguć samo za vakcinisane osobe i one koji su preležali kovid, bez obzira na negativan test.
Nacrt zakona o obaveznoj vakcinaciji biće predat Parlamentu na odobravanje do februara.
- Sada dolazi advent blokada za nevakcinisane. S obzirom na situaciju, neophodno je učiniti vakcinaciju obaveznom. Da sam u Bundestagu, glasala bih za to - rekla je Merkelova, a prenosi "Gardijan".
Nacrt zakona o obaveznoj vakcinaciji biće predat Parlamentu na odobravanje do februara.
BONUS VIDEO - "NOVOSTI" U CRVENOJ KOVID ZONI U BATAJNICI: Nevakcinisani su u smrtnoj opasnosti, oboleli pristižu
Preporučujemo

OMIKRON SOJ STIGAO I U NEMAČKU: Nova varijanta korona virusa se širi Evropom
27. 11. 2021. u 12:39 >> 20:27

DR KON TVRDI: Celodnevne kovid propusnice neophodne zbog skijališta i Nove godine
02. 12. 2021. u 00:49

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (3)