OMIKRON HARA VELIKOM BRITANIJOM: Od novog soja korone do sada preminulo 12 osoba
U VELIKOJ Britaniji je dosad preminulo 12 ljudi od korona soja omikron, izjavio je danas zamenik premijera Dominik Rab, koji nije želeo da odbaci mogućnost pooštravanja antikovid mera pre Božića.
EPA
Britanija beleži rekordne nivoe novih kovid slučajeva, a zvaničnici i ministri upozoravaju da efekti najnovijeg talasa tek treba da se vide, preneo je Rojters.
Omikron je dosad otkriven u najmanje 89 zemalja širom sveta.
Zasad se zna da je veoma zarazan, ali težina bolesti koju izaziva - kovid - i dalje ostaje nepoznanica.
Kao dodatak za 12 smrtnih slučajeva, Rab je kazao da se u bolnicama u Britaniji nalaze 104 pacijenta obolela od omikrona.
Britanska novinska agencija dodaje da svaka odluka o eventualnom ograničavanju božićnih proslava "dolazi sa cenom za premijera Borisa Džonsona, čiji je autoritet osporen pitanjima o tome da li su on i njegovo osoblje prekršili antikovid mere prošle nedelje".
BONUS VIDEO: NAŠI HEROJI: Intervju sa doktorkom iz kovid ambulante
Preporučujemo
NOVA MUTACIJA SE ŠIRI: U Britaniji još 10 inficiranih omikron sojem, ukupno 42
02. 12. 2021. u 19:58
HAOS U LONDONU! Protivnici novih mera u "ratu" sa policijom, ima povređenih (VIDEO)
19. 12. 2021. u 08:19
MIR VEĆ U MARTU, UKRAJINA IDE NA IZBORE I REFERENDUM? Rojters ekskluzivno objavio detalje mirovnog sporazuma, ali jedna stvar koči sve
AMERIČKI i ukrajinski pregovarači razgovarali su o ambicioznom cilju da Rusija i Ukrajina postignu mirovni sporazum do marta, iako je taj rok verovatno nerealan zbog nedostatka dogovora o ključnom pitanju teritorije, prema rečima tri izvora upoznata sa razgovorima, ekskluzivno je objavio Rojters.
06. 02. 2026. u 22:55
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)