OGLASIO SE KIJEV PRED PREGOVORE U ŽENEVI: "Vreme je da zovemo stvari svojim imenom"

Новости онлине

09. 01. 2022. u 22:10

UKRAJINA smatra da je nemoguće govoriti o sferama uticaja nakon završetka Hladnog rata, izjavio je ukrajinski ministar spoljnih poslova Dmitrij Kuleba.

ОГЛАСИО СЕ КИЈЕВ ПРЕД ПРЕГОВОРЕ У ЖЕНЕВИ: Време је да зовемо ствари својим именом

Foto: Nacgvardія Ukraїni

- Vreme je da zovemo stvari svojim imenom. (Predsednik Rusije Vladimir) Putin zahteva da SAD, NATO i EU priznaju sferu uticaja Rusije koja bi uključivala suverene susedne države. Ali Hladni rat je odavno završen, a sa njim i sfere uticaja Rusije. Putinovi zahtevi su nezakoniti i ugrožavaju međunarodni mir i bezbednost - napisao je Kuleba na Tviteru.

Rusija i SAD održaće konsultacije u Ženevi 9-10. januara o predlozima Moskve o bezbednosnim garancijama, nakon čega će uslediti sastanak Saveta Rusija-NATO u Briselu i konsultacije u Organizaciji za evropsku bezbednost i saradnju u Beču.

Krajem 2021. Rusija je objavila nacrte sporazuma sa SAD i dogovora sa NATO-om o bezbednosnim garancijama. Moskva, između ostalog, zahteva od svojih zapadnih partnera pravne garancije protiv daljeg širenja NATO-a na istok, ulaska Ukrajine u Alijansu i otvaranje vojnih baza u postsovjetskim zemljama.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO: Najnoviji ruski dron "Orion" razneo metu u paramparčad

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MOGLO BI UMRETI 4.500 LJUDI Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.

01. 07. 2025. u 11:45

Komentari (0)

BORBA ZA RODNU RAVNOPRAVNOST: Nepokolebljiva energija jednakosti među polovima