RAT SA UKRAJINOM BI TRAJAO TRI-ČETIRI DANA: Lukašenko uveren - "Tamo nema ko da ratuje protiv nas"
POTENCIJALNI oružani konflikt između Ukrajine i Belorusije završio bi se za nekoliko dana, izjavio je beloruski predsednik Aleksandra Lukašenko.
Foto: Printscreen/Jutjub/Mir 24
- Ukrajina nikad ne bi ratovala s nama. Taj rat bi trajao maksimum tri-četiri dana. Tamo nema ko da ratuje protiv nas. Te koje pokazuju sa automatima, sa drvenim automatima, kako se obučavaju, tako mi sad možemo izaći u susednu salu, snimimo na mobilnom telefonu trening i pokažemo - rekao je Lukašenko u intervjuu jutjub-kanalu „Solovjov lajv“.
On je istakao da rat sa Belorusijom, pre svega sa Rusijom, nema perspektivu.
- Ne govorimo o nekakvom nuklearnom i sličnom oružju. Ali, bolje da nas ne diraju. Ne dirajte nas - dodao je Lukašenko.
Predsednik je istakao da situacija oko republike ostaje teška i da on ostaje na čelu države dok se sve ne smiri.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
RUSKI AMBASADOR U SAD: Nema dogovora o ambasadama, nove sankcije su neminovne
05. 02. 2022. u 21:28
RUSKA DUMA UPOZORAVA "BLUMBERG": Pazite da ne završite kao "Dojče vele“
05. 02. 2022. u 19:47
PREMINUO SLAVNI GLUMAC: Vest potvrdila državna agencija, bio je miljenik mnogih generacija
GLUMAC Homajun Eršadi preminuo je u 78. godini nakon borbe sa rakom.
12. 11. 2025. u 16:25
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)