RUSKO MINISTARSTVO ENERGETIKE SAOPŠTILO: Veliki požar u skladištu u Brjansku neće dovesti do nestašice goriva
RUSKO ministarstvo energetike saopštilo je danas da veliki požar na naftnom skladištu "Transnjeft Brjansk Družbe" na zapadu Rusije neće dovesti do nestašice goriva.

Foto: Printskrin/Tviter
Ministarstvo je u saopštenju navelo da je u požaru oštećeno skladište sa dizelo gorivom u Brjansku i da nadležni nastoje da suzbiju posledice toga.
Snabdevanje potrošača gorivom nije prekinuto, navodi Ministarstvo i dodaje da ovaj region ima zalihe dizel goriva za 15 dana, prenosi AP.
"Transneft-Družba" (ćerka kompanije "Transneft") ima rezervoare kapaciteta 3,1 milion kubnih metara, a proizvodni pogoni preduzeća nalaze se u 11 ruskih regiona. Preduzeće upravlja naftovodom "Družba", kojim se nafta iz Rusije dostavlja u Evropu.
Brjansk je administrativni centar Brjanske oblasti, nalazi se 154 kilometra severoistočno od ukrajinske granice i oko 380 kilometara od Moskve.
BONUS VIDEO:
Pogledajte: Ovako izgleda grad pod zemljom u "Azovstalju" koji su opkolili Rusi
Preporučujemo

PLANIRANO UBISTVO RUSKOG NOVINARA VLADIMIRA SOLOVJOVA: FSB osujetio likvidaciju
25. 04. 2022. u 13:04

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)