UKRAJINSKI GENERAL PODNOSI IZVEŠTAJ AMERIKANCIMA: Pentagon redovno dobija podatke sa ratišta
GLAVNOKOMANDUJUĆI ukrajinskih trupa Valerij Zalužni rekao je da redovno obaveštava američku vojnu komandu o operativnoj situaciji u Ukrajini.
Foto AP
- Održavamo redovne kontakte sa predsedavajućim Združenog generalštabova SAD generalom Markom Milijem... Tradicionalno, obavestio sam svog američkog kolegu o operativnoj situaciji. Konkretno, o prebacivanju glavnih napora neprijatelja na pravac Lugansk - piše na Zalužnijevom Telegram kanalu.
Zalužni je dodao da ukrajinska vojska ne samo da uči da koristi oružje NATO-a, već i svoje borbeno iskustvo deli sa partnerima.
Rusija je 24. februara započela vojnu operaciju u Ukrajini. Predsednik Vladimir Putin nazvao je njen cilj „zaštitom ljudi koji su bili izloženi maltretiranju i genocidu od strane režima u Kijevu osam godina“. Za to je, prema njegovim rečima, planirano da se izvrši „demilitarizacija i denacifikacija Ukrajine“, da se privedu pravdi svi ratni zločinci odgovorni za „krvave zločine nad civilima“ u Donbasu.
Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane RF, Oružane snage napadaju samo vojnu infrastrukturu i ukrajinske trupe, a 25. marta su izvršile glavne zadatke prve etape – značajno su smanjile borbeni potencijal Ukrajine. Glavni cilj u ruskom vojnom resoru nazvan je oslobođenje Donbasa.
BONUS VIDEO - RUSKI "ALIGATOR" I "KROKODIL" U AKCIJI: U brišućem letu jure ka ukrajinskim položajima
Preporučujemo
(MAPA) UKRAJINSKI NAPAD NA RUSKE POLOŽAJE: Pokušavaju da probiju linije i izbace Ruse sa Severskog Donca
05. 05. 2022. u 12:11 >> 15:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)