BERBOKOVA U UKRAJINI: Nemačka ministarka će biti najviši zvaničnik te države koji je posetio Kijev od početka ruske operacije
NEMAČKA ministarka spoljnih poslova Analena Berbok doputovala je danas u Ukrajinu, kao najviši zvaničnik nemačke vlade koji je posetio ovu zemlju od početka ruske intervencije 24. februara.
Analena Berbok, kopredsednica Zelenih / Foto AP
Njeno prvo odredište bio je grad Buča, u blizini Kijeva, gde su ruske snage navodno počinile zločine nad civilima, prenosi Rojters.
Moskva je u više navrata negirala da su u ratu u Ukrajini civili bili mete napada, a optužbe da su ruske snage pogubile civile u Buči tokom okupacije tog grada nazvala je "monstruoznim falsifikatom smišljenim da se ocrni ruska vojska".
BONUS VIDEO:
MARŠIRAO I PUTIN: Predsednik Rusije među učesnicima u maršu Besmrtnog puka u Moskvi
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Krvava provokacija Kijeva; Britanski SAS komanduje ukrajinskim diverzantima (VIDEO)
10. 05. 2022. u 07:14 >> 22:28
PREMINUO SLAVNI GLUMAC: Vest potvrdila državna agencija, bio je miljenik mnogih generacija
GLUMAC Homajun Eršadi preminuo je u 78. godini nakon borbe sa rakom.
12. 11. 2025. u 16:25
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)