ZELENSKI UBEĐEN DA MOŽE DA POBEDI RUSIJU: Smatra da Ukrajina ima šanse, evo šta misli o kraju rata
PREDSEDNIK Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da njegova zemlja ima šanse da pobedi u ratu koji je pokrenula Rusija, međutim konačni prekid sukoba moguć je samo za pregovaračkim stolom.
Foto: Profimedia
On se obratio na nacionalnoj televiziji i sugerisao da njegova zemlja ima šansu da ostvari pobedu nad Rusijom s obzirom na izuzetni otpor koji je pružila u invaziji koja je otpočela 24. februara.
Međutim, dodao je da bi rat mogao konačno da se zaustavi samo "za pregovaračkim stolom", odnosno diplomatskim pregovorima koji su sada na čekanju, prenosi BBC.
Zelenski je takođe dodao da Ukrajinci svakodnevno ginu za nezavisnost, te da svako na svojstven način mora voditi računa o svojoj borbi, sa svim čime raspolaže.
BONUS GALERIJA: Rusko vazduhoplovstvo
BONUS VIDEO: PREDAJA PRIPADNIKA "AZOVA" - Ukrajinski vojnici napuštaju "Azovstalj"
Preporučujemo
KINA JOŠ JEDNOM AMERICI ODLUČNO REKLA NE: Tajvan ne može da učestvuje na skupštini SZO
21. 05. 2022. u 23:25
ZELENSKI RAZGOVARAO SA DRAGIJEM: Italijanska mornarica će čistiti mine u Crnom moru?
22. 05. 2022. u 07:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (4)