BAJDEN ĆE UKRAJINCIMA PRODATI PAKLENU VATRU: Planira se prodaja dronova "Sivi orao" opremljenog raketama "Helfajer"
BAJDENOVA administracija planira da Ukrajini proda četiri bespilotne letelice MK-1C Grej igl, da bi se one upotrebile u borbi protiv Rusije, ekskluzivno izveštava Rojters.

Foto: Printscreen
Ove letelice mogu biti naoružane raketama Helfajer.
Rojters navodi da su ovu informacijeu agenciji saopštile tri osobe upoznate sa situacijom.
Ove letelice su korišćene u Iraku od 2010. godine.
Raketa Helfajer je projektil vazduh-zemlja i razvijena za precizne udare i upotrebu protiv važnih ciljeva na zemlji.
SAD su takođe najavile da će uskoro u Ukrajinu poslati napredne raketne sisteme HIMARS. Reč je modernim višecevnim raketnim bacačima dizajniranim da ispaljuju precizne rakete na udaljenosti od oko 70 kilometara, dok je ukrajinsko rukovodstvo obećalo da neće koristiti te sisteme za gađanje Rusije.

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"CINIČAN - U POZITIVNOM SMISLU": Moskva o Trampovim pokušajim da okonča ratove
PRISTUP američkog predsednika Donalda Trampa u vođenju diplomatije kroz sklapanje trgovinskih dogovora "prilično je ciničan", ali u pozitivnom smislu, izjavio je u petak predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov.
05. 09. 2025. u 19:51
Komentari (0)