UBODI IGLAMA ŠIROM EVROPE, NAPADAČI I MOTIVI NEPOZNATI: Sve više mladih žali se na neobične napade po klubovima
U nekim evropskim zemljama, poput Francuske, Belgije i Velike Britanije, nepoznati počinioci napadaju ljude špricevima čiji sadržaj još nije utvrđen. Širom Francuske više od 300 ljudi prijavilo je da su ubodeni iglama u noćnim klubovima ili na koncertima.

Foto AP
Lekari i više tužilaca rade na ovim slučajevima, ali niko ne zna ko su napadači i zašto žrtvama ubrizgavaju neke supstance. Francuska nacionalna policijska agencija kaže da su 302 osobe podnele službene žalbe zbog takvih uboda iglom.
U toku je nekoliko policijskih istraga u različitim regijama, ali nijedan osumnjičeni još nije uhapšen, igle nisu pronađene, a motiv je i dalje nejasan.
Kako navode agencije, osamnaestogodišnji Tomas Loks bio je na rep koncertu u Lilu na severu Francuske. Priznao je da je konzumirao marihuanu, te popio nešto alkohola.
Kada je došao kući počeo se osećati sve gore, vrtelo mu se i imao je glavobolju, a onda je uočio ranicu i masnicu na svom ramenu. Kako i idućeg dana simptomi nisu prestajali, odlučio je da se obrati lekaru, koji mu je potvrdio da je uboden, te je testiran na HIV i hepatitis.
Rezultati su bili negativni, kao i kod ostalih žrtava koje su zasad prijavile "ubode iglom".
U Bordou se slično dogodilo Lani Desnos, koja se drugog dana nakon posete klubu srušila, a imala je i groznicu. Kada je došla sebi, primietila je ubod na ramenu.
Na društvenim mrežama videla je informacije o misterioznim ubodima na koncertima i u klubovima, te je otišla da se testira.
Uz ove, počelo se dešavati sve više sličnih slučajeva.
Iz policije navode da nijedna žrtva nije seksualno zlostavljana, pa se ne može govoriti o "drogi za silovanje".
Samo jedna žrtva prijavila je da je prilikom napada i opljačkana.
BONUS VIDEO: CENE GORIVA DIVLjAJU: Nemci i Britanci suočavaju se sa velikim poskupljenjima
Preporučujemo

RUSI SU NAREDILI OBARANjE RAKETAMA: Nove šokantne tvrdnje o padu azerbejdžanskog aviona
JEDAN azerbejdžanski medij objavio je juče dokaze koji sugerišu da je ruska vojska naredila raketni napad 2024. godine na let 8243, što je izazvalo pad u kojem je poginulo 38 putnika, a 29 ih je povređeno, piše „Euronjuz“.
02. 07. 2025. u 08:16

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (0)