IZBORI U AMERICI: Arizona i Nevada mogu odlučiti pobednika izbora za Senat
OČI američke javnosti narednih dana će biti fokusirane na Arizonu i Nevadu, u kojima neprebrojani glasovi mogu odgovoriti na pitanje ko će preuzeti kontrolu nad Senatom SAD.
Foto AP
Da bi ostvarile većinu, i demokrate i republikanci moraju pobediti u obe države, prenosi Rojters.
Ukoliko dođe do podele mandata, odluku će doneti ishod drugog kruga izbora u Džordžiji, zakazan za 6. decembar.
Republikanci se polako približavaju preuzimanju kontrole nad Predstavničkim domom Kongresa jer su do sad obezbedili najmanje 211 od 218 mesta koliko im je potrebno za većinu, dok su demokrate osvojile 197.
Zvaničnici u obe države su rekli da bi prebrojavanje glasova moglo potrajati, pa se očekuje da ishod trke za Senat neće biti poznat još nekoliko dana.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo
IZBORI U AMERICI Republikancima su potrebna dva mesta za kontrolu u Senatu: Čekaju se rezultati iz Arizone i Nevade
10. 11. 2022. u 07:03 >> 02:02
ZBOG PARKINGA U BEOGRADU: Izvukao sanduk za municiju na ulicu (FOTO)
10. 11. 2022. u 13:15
"RAZGOVARAĆEMO SA NATO PARTNERIMA I UPOZORITI IH" Plenković u strahu zbog novih srpskih raketa: Ozbiljno oružje!
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)