NEMAČKA VOJSKA SE PRIPREMA ZA EVENTUALNI KONFLIKT SA RUSIJOM: "Napadi mogu uslediti bez najave"
NEMAČKA vojska, povodom rata u Ukrajini, planira veliko prestrojavanje svoje vojske, objavio je nemački nedeljnik „Špigel“.

Foto AP
Nemačka vojska, povodom rata u Ukrajini, planira veliko prestrojavanje svoje vojske, objavio je nemački nedeljnik „Špigel“.
General Eberhard Korn je još u septembru naložio pripremu vojske za preteći konflikt sa Rusijom, i da u tim planovima ubuduće mora biti u centru odbrana zemlje i NATO.
-Napadi na Nemačku mogu uslediti potencijalno bez najave i sa velikim dejstvom nanošenja štete - navodi se u dokumentu pod naslovom „Operativne smernice za vojsku“.
Vojska mora, kako je naveo Korn, da bude spremna za nametnuti rat.
Misije u inostranstvu u budućnosti treba da budu manje važne, jer je sada, kako se navodi, mnogo važnije stvarno odvraćanje, prenosi Tanjug.
Nemački general zbog toga smatra da treba osnažiti istočni bok NATO-a Estoniju, Letoniju, Litvaniju i Poljsku.
(Informer)
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo

STOLTENBERG POTVRDIO: Teritoriju Poljske pogodile rakete iz ukrajinskog PVO sistema
16. 11. 2022. u 13:27

RASKOMADAO TELA GEJ PARA, GLAVE STAVIO U ZAMRZIVAČ: Poroti se smučilo zbog monstruoznog snimka, jedan nije došao na suđenje (FOTO)
KOLUMBIJSKI državljanin Jostin Andres Moskera (35) proglašen je krivim za dvostruko ubistvo u slučaju koji je šokirao britansku javnost.
21. 07. 2025. u 18:43

ŠOK PRIZOR NA EVZONIJU: Čovek stigao na granicu u ovo vreme, nema žive duše! Evo kada da krenete put Grčke
LETNjI odmor za mnoge građane Srbije i regiona započinje u beskrajnom redu na graničnom prelazu Evzoni, na ulazu iz Severne Makedonije u Grčku.
20. 07. 2025. u 11:15

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (8)