FRANCUSKI POSLANIK: Umirite Zelenskog i sprečite ekonomsko samoubistvo Evrope
FRANCUSKA bi trebalo da zauzme razuman stav: prekine isporuke oružja Ukrajini i urazumi predsednika Vladimira Zelenskog, kako bi sprečila produbljivanje društvene i ekonomske kriza u Evropi, saopštio je radiju "Evropa 1" poslanik, lider političkog pokreta „Ustani, Francusko“ Nikola Dupon-Enjan.
Foto AP
-Golistička Francuska mora da se distancira i zauzme poziciju arbitra, jer cilj Zelenskog više nije odbrana Ukrajine, već namerava da žrtvuje svoj narod tako što će postati instrument uništenja Rusije. To je ozbiljna greška, rekao je on.
Poslanik je pozvao da se sledi primer bivšeg francuskog predsednika Žaka Širaka (1995-2007), koji je odbio da podrži američku invaziju na Irak 2003. godine.
Prema rečima političara, situacija oko ukrajinskog sukoba je „izmakla kontroli“ i „uvlači Evropu u ekonomsko i socijalno samoubistvo“. Dupon-Enjan smatra da su borbe u Ukrajini u interesu SAD i Kine, jer se Moskva približava Pekingu, a Evropa tone u ekonomsku i socijalnu krizu.
-Došlo je vreme da se postigne mir, da se postigne kompromis između dve strane, da se smiri Zelenski. Neophodno je potpuno ukinuti ekonomske sankcije, zaustaviti isporuku oružja u zamenu za prekid vatre i pregovore. Treba prekinuti taj masakr, jer upravo Ukrajinci plaćaju visoku cenu, rekao je on.
-Rusija je velika sila i neće nigde nestati. Moramo da ubedimo Rusiju, ali i Zelenskog. Moramo da zaštitimo interese Francuske. Francuska ne želi energetsku, socijalnu i ekonomsku krizu jer će tada otići naša najbolja preduzeća u Sjedinjene Države i Kinu, a to se upravo i dešava, zaključio je poslanik.
sputnikportal.rs
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Donbas vri, ruske snage napreduju; "Spartanci" sasekli napad VSU u Donbasu
04. 12. 2022. u 07:17 >> 00:10
PRE VESNE: Marić bio u ljubavi sa poznatom voditeljkom - za njihovu vezu mnogi ne znaju
04. 12. 2022. u 09:27
MVP RUŠI NESTABILNOG PROTIVNIKA? Atlanta igra po sistemu toplo-hladno!
02. 12. 2022. u 14:38
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
23. 07. 2026. u 07:19 >> 23:04
Komentari (4)