SKANDALI BACAJU SENKU NA KRUNU: Kralj Čarls III izbacio princa Endrua iz kraljevske palate zbog suđenja za silovanje
ZA britanskog princa koji je 2019. godine optužen da je seksualno napastvovao maloletnicu, život na kraljevskom dvoru je zvanično završen, piše RT.
Foto: EPA
Britanski kralj Čarls III izbacio je svog brata, princa Endrua, iz Bakingemske palate zbog tužbe za seksualno zlostavljanje maloletnice, objavio je britanski list "Report".
- Njegov život u palati je zvanično završen. Kralj mu je to jasno stavio do znanja. Endru nije član kraljevske porodice. On je sam - rekao je izvor za medije.
Princ Endru je drugi od trojice sinova kraljice Elizabete II i obavljao je funkciju njenog državnog savetnika. U novembru 2019. se povukao sa svih javnih poslova, a od januara 2022. su mu ukinuta sva vojna priznanja i kraljevsko pokroviteljstvo.
Britanskog princa je 2019. godine Amerikanka Virdžinija Džufri optužila da je seksualno napao i silovao u Londonu i SAD kada je imala 17. godina.
Džufri je navela da ju je podvodio prinčev dobar prijatelj, njujorški milijarder i osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin.
Preporučujemo
SMRTONOSNA PUCNjAVA NA BADNjE VEČE: Policija traga za napadačem u Velikoj britaniji
25. 12. 2022. u 09:33
BRITANIJA POOŠTRAVA ZAKONE: Zbog ilegalne seče šuma moguće završiti u zatvoru?
24. 12. 2022. u 19:03
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)